Прігожин намагається виставити ПВК “Вагнера” як високодисципліноване формування, краще за російську армію – ISW

Поділитися
Прігожин намагається виставити ПВК “Вагнера” як високодисципліноване формування, краще за російську армію – ISW © Telegram-канал «ZERGULIO»
Бізнесмен продовжує нарощувати вплив в російському суспільстві.

Вплив керівника ПВК “Вагнера” Євгєнія Прігожина в Росії стрімко зростає і це викликає занепокоєння у наближених до Путіна чиновників. Бізнесмен відкрито намагається створити ПВК образ елітного військового формування, яке має кращу дисципліну та підготовку, ніж регулярна армія РФ. Він виступає за рівний статус для найманців та російських солдатів, що лише посилює образ “борця за справедливість” серед широкого загалу. Про це пишуть експерти Інституту дослідження війни (ISW).

На їхню думку, Прігожин використовує свою популярність для того, щоб легітимізувати групу “Вагнера” як напівдержавну збройну силу та збільшити власну владу, лобіюючи збільшення державних пільг найманцям, які воювали в Україні. Зокрема, 18 грудня він поскаржився, що місцева влада Санкт-Петербурга відмовилася поховати бійця ПВК “Вагнера” в місцях поховання учасників “спецоперації” і натомість має намір створити для бійців приватних військових компаній окрему секцію, що Прігожин назвав “принизливим”. 

Також бізнесмен оприлюднив лист із закликом до голови комітету Держдуми РФ з оборони Андрєя Картаполова розширити статус ветерана бойових дій на бійців ПВК “Вагнера”. Частина російських військових блогерів відразу ж підтримали цей захід, стверджуючи, що “будь-який російський громадянин, який воює і гине в Україні, заслуговує бути похованим з усіма військовими почестями”. 

На думку експертів ISW, це свідчить про те, що Прігожин намагається, як мінімум, прирівняти “вагнерівців” до солдатів регулярної армії РФ. Більше того, він свідомо створює компанії образ високодисциплінованого формування, яке вигідно відрізняється від збройних сил. Саме тому в Прігожин розповсюджує в публічному просторі інформацію про страти “дезертирів”. 

“Такі звіти свідчать про те, що в групі “Вагнера” борються з проблемами моралі та дисципліни серед новобранців, подібно до тих, які мають звичайні російські сили, але роблять це за допомогою суворих покарань, а не обману та спроб заспокоїти незадоволених новобранців, які характеризують загальний підхід російського міноборони”, – вважають в ISW.

Раніше видання The New York Times проаналізувало шлях Прігожина від тіньового помічника Путіна до особи, яка має значний вплив на думку російського суспільства.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі