Прігожин намагається приховати свої владні амбіції концепцією «історичної єдності Росії» — ISW

Поділитися
Прігожин намагається приховати свої владні амбіції концепцією «історичної єдності Росії» — ISW © РБК
Бізнесмена все частіше критикують в Росії через очевидне прагнення посилити власний вплив. 

Про політичні амбіції засновника ПВК «Вагнера» Євгєнія Прігожина неодноразово писали західні ЗМІ. Популярність бізнесмена в Росії в останні місяці значно зросла, а його критичні зауваження щодо «спецоперації» в Україні стали приводом для спекуляцій про те, що він хоче похитнути авторитет Путіна. Схоже, що подібні розмови є небажаними для Прігожина, тому він намагається приховати свої істинні наміри за прагненням досягти «історичної єдності Росії». Про це пишуть експерти Інституту вивчення війни (ISW)

На думку західних аналітиків, нещодавній візит Прігожина до Курської області на День Соборності Росії (4 листопада), під час якого він опосередковано натякнув, що «вагнерівці» беруть участь у відстоюванні єдності Росії, є черговою ознакою зміни риторики з боку бізнесмена. У розмові з журналістами він заявив, що російський народ, бізнес, уряд і армія повинні об'єднатися для боротьби за суверенітет Росії і її велике майбутнє, ухилившись від питання про зустріч з курськими бізнесменами, на якій, ймовірно, обговорювалося створення народного ополчення — неформального утворення поза межами російських військових структур. 

Прігожин також зазначив, що у Росії є все необхідне для досягнення поставлених цілей, включаючи «сильного президента, згуртовану армію і велику державність». Він також зазначив, що його «незалежність» не суперечить політиці російського президента Владіміра Путіна, про що говорили деякі журналісти. 

У заявах Прігожина експерти ISW вбачають прихований зміст. Вони вважають, що зустріч керівника «вагнерівців» з курськими бізнесменами свідчить про те, що він намагається розширити свій вплив у регіоні. Коментар Прігожина про «згуртовану армію» Росії поруч із Путіним, швидше за все, був ледь завуальованим сарказмом, враховуючи, що він неодноразово критикував Збройні сили Росії. Крім того, бізнесмен прямо визнав, що він є незалежною юридичною особою, що звільняє його від деяких зобов’язань перед Кремлем і міноборони. Залежність Путіна від сил Пригожина навколо Бахмута також дозволяє керівнику «вагнерівців» висловлювати критику на адресу Кремля та військових без значних наслідків. 

Ключовим висновком аналітиків ISW є те, що апелюючи до ідей єдності, Прігожин прикриває свої зусилля побудувати незалежну базу влади. Формуючи концепцію російського вторгнення в Україну навколо російських націоналістів, він намагається відвернути критику на свою адресу.

Раніше повідомлялося, що Прігожин навмисно намагається применшити свою впливовість у ЗМІ на тлі зростаючої критики з боку російських військових блогерів.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі