Президенти Польщі та Словаччини виступили проти "Північного потоку-2"

Поділитися
Президенти Польщі та Словаччини виступили проти "Північного потоку-2" © Газпром
Дуда сподівається, що президенти країн Вишеградської групи скажуть "ні" газопроводу "Nord Stream-2".

Президенти Польщі та Словаччини Анджей Дуда Андрій Кіска після зустрічі в словацькому Червеном Клашторе заявили, що справа російсько-німецького газопроводу обговорюватиметься на найближчому саміті Вишеградської групи в Угорщині, повідомляє Польське радіо.

"Треба на найближчій зустрічі Вишеградської групи чітко поставити цю справу. Сподіваюся, що вся група скаже у цій справі одноголосне НІ. Це не справа бізнесу, як часто говориться в ЗМІ, це дійсно політичні рішення. У будь-якому випадку така інвестиція як Nord Stream-2 має потужні політичні наслідки. Наслідки, з якими ми повинні рішуче не погоджуватися, тому що вони суперечать нашим інтересам, і Польщі і Словаччини", - сказав Дуда.

Президент Словаччини Андрій Кіска сказав, що Nord Stream-2, - це важлива справа, але не єдина проблема, якою будуть займатися країни Вишеградської групи.

"Головне, що з приводу Nord Stream-2 наші погляди збігаються, це та проблема, де ми стоїмо на одній стороні. На саміті наступного тижня ми детально обговоримо це. Але, на Балатоні ми також будемо дискутувати щодо іммігрантів", - заявив Кіска.

Зустріч президентів країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина) відбудеться в четвер у Балатонфюред в Угорщині.

На початку вересня представники "Газпрому", а також німецьких концернів e.on і BASF Wintershall підписали угоду про будівництво Nord Stream-2. Новий потік зможе транспортувати 55 млрд. кубометрів газу з Росії до Німеччини по дну Балтики.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell.

Читайте також: "Газпром" почав збільшувати транзит через Україну через ремонт "Північного потоку"

Зазначимо, "Газпром" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України як транзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі