Чинний президент Кіпру Нікос Анастасіадес виграв президентські вибори, передає УНН.
Згідно з офіційними даними, у другому турі, який відбувся в неділю, 4 лютого, за 71-річного консерватора Анастасіадеса проголосували 55,99% виборців.
50-річний екс-міністр охорони здоров'я Ставрос Малас, якого підтримують ліві, визнав свою поразку й у телефонній розмові привітав суперника з перемогою.
Голосування проходило лише в грецькій частині острова – Республіці Кіпр. Обидва кандидати під час виборчої кампанії виступали за возз'єднання острова.
Главу кіпрської держави обирають на п'ять років прямим таємним голосуванням. Перший тур виборів відбувся 28 січня.
У 1974 році Кіпр внаслідок путчу, який підтримала грецька хунта, і вторгнення турецької армії був розділений на грецьку (Республіка Кіпр) і турецьку (Турецька Республіка Північного Кіпру) частини. Туреччина є єдиною державою в світі, яка визнає Турецьку Республіку Північного Кіпру. У 2004 році Республіка Кіпр стала членом Євросоюзу.
а території Кіпру зареєстровано, за різними даними, від 30 до 150 тисяч російських компаній, у тому числі, державних. Острівна держава є зручною "податковою гаванню" для російського капіталу. Крім того, на Кіпрі живуть більше 30 тисяч росіян, які володіють нерухомістю на острові.
Ка пише оглядач Володимир Кравченко в матеріалі для спецпроекту DT.UA "Викрадення Європи", саме ці чинники багато в чому визначають позицію влади Кіпру щодо санкцій ЄС проти Росії.
Виступаючи на словах за територіальну цілісність України, Нікосія завжди була противником введення санкцій проти РФ.
"Хоча Нікосія і голосує за санкції, своїми деклараціями вона розколює і без того крихку єдність ЄС. А це - одна із стратегічних цілей російської дипломатії ", - зазначає автор.
Детальніше про позицію Кіпру щодо санкцій Євросоюзу щодо РФ читайте в статті Володимира Кравченка "Кіпр: середземноморський федеральний округ".