Президент Єгипту 3 і правлячий альянс ісламських партій відкинули ультиматум, який висунула владі армія країни.
Адміністрація президента заявила, що у керівництва країни є свій план виходу з кризи, і втручання у цей процес армії лише погіршить ситуацію.
У спільній заяві ісламістів йдеться, що альянс шанобливо ставиться до всіх ініціатив з подолання кризи, але важливо, щоб при цьому дотримувалися конституційні принципи.
Напередодні армійське керівництво Єгипту дало політичним силам країни 48 годин на врегулювання загострення кризи. Військові заявили, якщо Мурсі і його противники не домовляться, армія запропонує свою власну "дорожню карту". Збройні сили країни заборонили президенту і його оточенню залишати межі країни.
Поліція підтримала армію. "У цей важкий для країни період поліція не кине народ напризволяще, який вийшов величезними масами", - заявили у МВС і підкреслили, що мають намір повною мірою виконувати покладені на поліцейських обов'язки із захисту громадян, життєво важливих об'єктів і гарантування безпеки демонстрантів.
Заяву військових було зроблено після того, як учасники антиурядових протестів розгромили і підпалили штаб-квартиру правлячої партії "Брати-мусульмани" у Каїрі.
Між тим уряд продовжують залишати чиновники, які не вірять, що режиму Мурсі вдасться вистояти у цій боротьбі. Кількість міністрів, які подали прохання про відставку, досягла 11, однак жодну з них не було задоволено.
Новий виток масових протестів в Єгипті припав на першу річницю інавгурації Мурсі. 30 червня на вулиці єгипетських міст вийшли мільйони людей - за оцінками спостерігачів, такого не було з часу революції 2011 року, коли був повалений режим Хосні Мубарака. !zn
Читайте також:
Мільйонні протести в Єгипті: президенту дали два дні на відхід у відставку
В Єгипті зібрали 22 млн підписів за відставку президента
Президент Єгипту підписав закон про нову конституцію і узаконив шаріат