Президент Туреччини повторив погрози щодо недопущення вступу Фінляндії та Швеції до НАТО

Поділитися
Президент Туреччини повторив погрози щодо недопущення вступу Фінляндії та Швеції до НАТО © vremya4e.com
Членство Фінляндії та Швеції до НАТО ратифікували 28 країн, окрім Туреччини та Угорщини.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову погрожує заблокувати членство Фінляндії та Швеції в НАТО.

Виступаючи на відкритті парламентської сесії, Ердоган заявив, що Туреччина дотримуватиметься своєї «принципової та рішучої» позиції доти, доки дані Туреччині обіцянки не будуть виконані.

"Ми уважно стежитимемо за тим, чи виконають Фінляндія та Швеція свої обіцянки, і, звичайно ж, рішення належить нашому парламенту", - сказав Ердоган, повідомляє інформаційне агентство AFP.

Членство Фінляндії та Швеції в НАТО було ратифіковано 28 країнами-членами НАТО. У групі відсутнє схвалення Туреччини та Угорщини. Ратифікація приєднання у всіх країнах-членах є необхідною умовою для того, щоб Фінляндія та Швеція стали членами.

У червні Фінляндія, Швеція та Туреччина уклали обопільну угоду, на підставі якої Туреччина погодилася запросити країни стати членами альянсу на саміті НАТО в Мадриді. У ньому країни-заявники зобов'язалися, серед іншого, про взаємний обмін інформацією та боротьбою з тероризмом.

Туреччина також зажадала, серед іншого, екстрадиції кількох людей, яких вона вважає терористами як із Фінляндії, так і зі Швеції. У Фінляндії міністерство юстиції оголосило на початку вересня, що повторно не оброблятиме шість запитів про екстрадицію, які були відхилені один раз.

Швеція оголосила у п'ятницю, що знову дозволить експорт військової техніки до Туреччини. Заборона на експорт була введена у 2019 році, коли Туреччина розпочала наступ на півночі Сирії.

Президент Республіки Саулі Ніїністе заявив раніше в суботу в Ylen Ykkösaamu, що ратифікація членства зараз, схоже, залежить від думки однієї людини, маючи на увазі Ердогана.

За словами Ніїністе, переговори між Фінляндією, Швецією та Туреччиною продовжилися на офіційному рівні і на цьому тижні. Швеція також провела двосторонні переговори із Туреччиною.

Можливо, рішення президента Туреччини дещо ірраціональне. Нііністе не став прогнозувати, чи вдасться реалізувати членство в НАТО цього року.

28 країн НАТО ратифікували заявки Фінляндії та Швеції, останньою з яких є Словаччина.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі