Президент Південної Кореї обговорив з Трампом присутність північнокорейських військ у Росії 

Поділитися
Президент Південної Кореї обговорив з Трампом присутність північнокорейських військ у Росії  © EPA/ South Korean President Yoons Office / HANDOUT
Сеул і Вашингтон занепокоєні посиленням зв'язків між Пхеньяном і Москвою.

Лідер Південної Кореї Юн Сок Йоль і новообраний президент США Дональд Трамп обговорили присутність північнокорейських військ у Росії під час телефонної розмови, яка відбулася на тлі зростання занепокоєння з приводу поглиблення військової співпраці Пхеньяна з Москвою, повідомляє Bloomberg.

Трамп першим підняв тему Північної Кореї під час 12-хвилинної телефонної розмови, яка включала низку питань, зокрема, міжконтинентальні балістичні ракети, які розробляє Пхеньян, розповів Юн.

“Ми будемо рішуче захищати нашу свободу та мир шляхом створення досконалої системи безпеки між Південною Кореєю і США з новою адміністрацією у Вашингтоні”, - сказав південнокорейський лідер.

Водночас Юн додав, що працюватиме над мінімізацією впливу адміністрації Трампа на економіку Південної Кореї, включаючи торгові тарифи, й пообіцяв підтримати бізнес, якщо це буде необхідно.

Відправка Пхеньяном тисяч військових до Росії для допомоги у війні проти України посилила занепокоєння щодо розширення війни, яка вже є найбільшою в Європі з часів Другої світової.

Наразі невідомо, що саме Трамп сказав про північнокорейські війська під час дзвінка. У своїй передвиборчій кампанії республіканський кандидат обіцяв допомогти закінчити війну РФ проти України “за 24 години”, змусивши Москву і Київ сісти за стіл переговорів, що викликає сумніви відносно того, чи продовжуватимуть США підтримувати Україну, якщо бойові дії затягнуться.

З огляду на рішення Північної Кореї відправити війська до РФ, Південна Корея не виключає надання зброї безпосередньо Україні залежно від рівня співпраці між Москвою та Пхеньяном.

Юн також розповів, що домовився з Трампом зустрітися найближчим часом і обмінятися додатковою інформацією про Північну Корею, в тому числі про її ракетні та ядерні розробки. Інші теми під час розмови включали суднобудівну співпрацю між двома країнами та зв'язки з Японією.

Хоча розмова Юна з Трампом пройшла на оптимістичній ноті, занепокоєння щодо ризиків ще одного президентського терміну республіканця не покидали південнокорейських чиновників напередодні виборів.

Під час передвиборчої кампанії Трамп описував Південну Корею як “грошову машину”, яка може дозволити собі “платити більше” за 28 500 американських військовослужбовців, розміщених у країні. 

Під час свого останнього перебування на посаді президента, тактика Трампа щодо Північної Кореї суттєво відрізнялася від політики попередніх адміністрацій США: він скоротив масштабні навчання з Сеулом  і намагався вести переговори безпосередньо з північнокорейським лідером Кім Чен Ином, які врешті-решт провалилися.

З часу першого президентства Трампа Південна Корея під керівництвом Юна посилила свою співпрацю з Вашингтоном і Токіо.

Пропозиція Трампа щодо універсальних тарифів викликає особливе занепокоєння у такої залежної від торгівлі країни, як Південна Корея. Сеул очікує значного впливу на свою економіку.

З поверненням Трампа до Білого дому рівень тривожності в багатьох столицях світу зашкалює. Але є й такі, де перемогу республіканця розглядають як певний шанс у хаосі, що лише набирає обертів. “Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна” аналізував експосол України в США Олег Шамшур, а про те, що означає поява північнокорейських солдатів на фронтах російсько-української війни — в статті Володимира Кравченка "Солдати Кім Чен Ина в степах України".

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі