Президент Мексики Андрес Мануель Лопес Обрадор висловив готовність надати політичної притулок засновнику WikiLeaks Джуліану Ассанжу, якому в США загрожує 175 років в'язниці, передає Deutsche Welle.
На пресконференції в понеділок, 4 січня, Лопес Обрадор назвав Ассанжа «журналістом», який «заслуговує на шанс», і пообіцяв надати йому захист.
За словами мексиканського президента, він доручив Міністерству закордонних справ підготувати ноту до уряду Британії із закликом звільнити Ассанжа і повідомленням про готовність надати йому притулок.
“Voy a pedirle a @m_ebrard que haga los tramites correspondientes para que se solicite al Gobierno de Reino Unido la posibilidad de que el señor Julian Assange quede en libertad y México le ofrece asilo político", adelantó @lopezobrador_ en la 'mañanera'. pic.twitter.com/6sqGOSdh1T
— El Financiero TV (@ElFinancieroTv) January 4, 2021
За кілька годин до виступу Лопеса Обрадора британський суд відмовив США у видачі Ассанжа. Своє рішення суддя мотивував зростанням ризиків самогубства засновника WikiLeaks. Сполучені Штати має намір оскаржити відмову в апеляції.
У США 47-річного Ассанжа обвинувачують у змові з метою злому урядових комп'ютерних систем і порушення закону про шпигунство. Йому пред'явили звинувачення по 18 пунктам.
Головне обвинувачення пов'язане зі шпигунством і оприлюдненням секретних військових і дипломатичних документів Пентагону і Державного департаменту у 2010 році.
Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа заарештували 11 квітня 2019 року в Лондоні за запитом США. 13 червня міністр внутрішніх справ Великої Британії Саджид Джавід підписав дозвіл на екстрадицію Ассанжа у США.
З 2012 Ассанж жив в посольстві Еквадору в Лондоні. У диппредставництво він прийшов після того, як суд звільнив його з-під варти після сплати застави.
Ассанж попросив в Еквадорі політичний притулок через загрозу екстрадиції до Швеції, де його звинуватили в згвалтуванні і сексуальних домаганнях.
У 2017 році в Швеції закрили кримінальну справу проти Ассанжа.