Президент Малі заявив про загрозу існування його країни після атаки джихадистів – Telegraph

Поділитися
Президент Малі заявив про загрозу існування його країни після атаки джихадистів – Telegraph © defense.gouv.fr
Малійський конфлікт почався в кінці 2012 року, коли джихадисти та етнічні туарегські сепаратисти захопили північну половину країни.

Президент Малі Ібрагім Бубакар Кейта заявив про загрозу існування країни після нападу бойовиків терористичного угруповання "Ісламського держава у Великій Сахарі" (ISGS), в результаті якого загинули щонайменше 49 солдатів. Президент оголосив три дні жалоби після нападу минулої п'ятниці на військову базу в інделімані на північному сході африканської країни, пише британська газета The Telegraph.

Бойовики ІДІЛ прорвалися на територію бази, вбили військових і зняли відео з розграбованим важким озброєнням і військовою технікою.

"На карту поставлена стабільність та існування нашої країни, наша єдина відповідь - національна єдність... навколо нашої національної армії", - заявив Кейта по національному телебаченню в понеділок увечері.

Угруповання "Ісламська держава в Великій Сахарі" заявило про масові вбивства і вибуху СВП, в результаті якого в суботу загинув французький солдат.

У той час як ІДІЛ було значною мірою переможене на Близькому Сході, африканська осередок угруповання в Сахелі, великому посушливому регіоні, що проходить під Сахарою, стає все сильнішим і сильнішим.

В останні тижні Малі неодноразово піддавався нападам на своїх військових. Минулого місяця джихадисти, пов'язані з "Аль-Каїдою", вбили не менше 40 військовослужбовців недалеко від кордону з Буркіна-Фасо.

Малійський конфлікт почався в кінці 2012 року, коли джихадисти та етнічні туарегські сепаратисти, оззброєні після громадянської війни в Лівії, вийшли з пустелі Сахара і захопили північну половину країни.

На початку 2013 року з допомогою близько 2000 чадських військ, французькі війська витіснили бойовиків з північних міст, як Тімбукту.

ООН запустила місію з більш ніж 10 тисяч блакитних касок, а Франція на постійній основі розмістила близько 4500 військовослужбовців через Сахель.

Багато безпекових аналітиків побоюються, що насильство може поширитися на південь в такі країни, як Кот-Д'івуар, Того і Бенін.

І ООН, і Франція вкрай непопулярні серед малійців, які вважають їх нездатними захистити їх.

У своєму зверненні Кейта підтвердив свою підтримку міжнародних сил, заявивши, що вони "більше [необхідні], ніж коли-небудь".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі