"Ми з нетерпінням чекаємо часу, коли будуть згладжені розбіжності, необхідність цього продиктована національними пріоритетами і уявленнями", - сказав Дутерте.
Раніше Обама відмовився від зустрічі з Дутерте через образливі заяви на його адресу. Філіппін раніше використовував ненормативну лексику на адресу Барака Обами, коли говорив про те, що не дозволить президенту США читати йому лекцію про права людини. Таким чином Дутерте відреагував на інформацію про намір Обами в рамках Східноазіатського саміту в Лаосі підняти питання про методи боротьби філіппінських влади з наркоторгівлею, в результаті якої тільки за два місяці загинули 2,4 тис. осіб.
Родріго Дутерте зазнав різкої критики з боку правозахисників і міжнародного співтовариства через свій жорсткий курс у боротьбі з наркомафією. Раніше стало відомо, що в ході спецоперації правоохоронних органів проти наркомафії на Філіппінах за останні два місяці загинули більше двох тисяч чоловік. Філіппінська поліція з'ясовує обставини загибелі людей.
Родріго Дутерте, що вступив на посаду президента Філіппін в кінці червня, є прихильником "жорсткого курсу" у боротьбі з наркомафією. Його головною передвиборчою обіцянкою було викорінювання злочинності та наркоторгівлі в країні, він закликав громадян стріляти і вбивати наркодилерів, які переховуються від правоохоронних органів.
Раніше спеціальний доповідач ООН з проблеми позасудових страт Аньєс Калламар звинуватила Дутерте в порушенні міжнародного права при проведенні антинаркотичної кампанії в країні. За словами Калламар, заклики Дутерте вбивати передбачуваних наркодилерів є надмірним і безвідповідальним кроком, який рівносильний злочину.
Дутерте різко відреагував на критику з боку ООН, заявивши, що його країна може вийти з організації. Проте пізніше міністр закордонних справ країни Перфекто Ясай заявив, що Філіппіни залишаться в ООН, "незважаючи на наявні (у країни) причини бути незадоволеними цією міжнародною організацією".