Естонський президент не скасовуватиме санкцій проти РФ через окупацію Криму. Тоомасові Хендріку Ільвесу анексія півострова нагадує аншлюс Австрії нацистами в 1938 році.
На думку Ільвеса, Росія порушила принципи миру, які панували в Європі після Другої світової війни. Згідно з ними жодна європейська країна не має анексувати територію сусідньої держави.
Президент Естонії погодився з думкою генерала НАТО Філіпа Брідлава, що Москва частково використовує міграційну кризу для розриву стосунків між країни ЄС.
Ільвес заявив, що наразі Шенгенській зоні загрожує небезпека й тимчасове закриття кордонів може стати постійним. Однак країни ЄС мають демонструвати солідарність у вирішенні проблеми біженців, пояснив Ільвес в ефірі CNN.
На його думку, міграційну кризу була передбачуваною після Арабської весни й подій на Близькому Сході.
Президент Естонії додав, що восени 1944 року його родина була змушена тікати в Швецію від радянських військ, тому він розуміє важку ситуацію біженців зі Сходу.
За словами Ільвеса, сигналом про послаблення Європейського союзу є так званий Brexit, можливий сценарій виходу Великобританії з ЄС.
Ільвес вважає, що Британія є значно впливовішим політичним гравцем в складі співтовариства, ніж поза його межами. Детальніше про вимоги Лондона до Брюсселю й перебіг агітаційної компанії щодо референдуму про вихід або невихід країни з ЄС читайте в статті Юлії Загоруйко "Чи вийде Британія з Євросоюзу".
Естонія є однієї з країн, яка наполягає на наданні військової допомоги Україні від держав НАТО і ЄС для боротьби з агресією північного сусіда. Більше про стосунки між Росією та Естонії дізнаєтеся в спецпроекті "Викрадення Європи".