Прем'єр-міністри Канади та Японії домовилися посилити співпрацю країн G7 для підтримки України

Поділитися
Прем'єр-міністри Канади та Японії домовилися посилити співпрацю країн G7 для підтримки України © unsplash/nathanb
Лідери засудили агресію РФ.

Ядерні погрози Росії щодо України викликають занепокоєння у прем'єр-міністра Японії Фуміо Кісіди, який зробив війну РФ ключовою темою своїх переговорів з прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо під час візиту до Оттави. Про це пише CBC News.

Кісіда завершує своє «світове турне», в рамках якого відвідав Італію, Францію, Велику Британію, а тепер і Канаду напередодні травневого саміту G7. Він дав зрозуміти, що хоче привернути увагу G7 до України та економічних наслідків російського вторгнення.

«Зіштовхнувшись із агресією Росії проти України, яка похитнула саму основу міжнародного порядку, міжнародне співтовариство зараз перебуває на історичному переломному етапі. G7 рішуче відкидає загрозу або застосування ядерної зброї і підтримує міжнародний порядок, заснований на верховенстві права», - сказав Кісіда.

Прем'єр-міністри обговорили пріоритети Японії під час її майбутнього головування в G7 та важливість подальшої координації дій G7 для підтримки міжнародної системи, заснованої на правилах, на тлі нових глобальних викликів.

«Буде підтримуватися тісна співпраця між країнами G7 з метою засудження невиправданої та незаконної агресії Росії проти України, а також захисту суверенітету та територіальної цілісності України. Лідери розділили занепокоєння ширшими глобальними наслідками військової агресії Росії проти України, особливо для країн Глобального Півдня, щодо дефіциту та зростання цін на продовольство, паливо та добрива», - йдеться у повідомленні прес-служби Трюдо.

Вони зобов'язалися працювати разом, у тому числі з партнерами по G7, над пошуком практичних шляхів пом'якшення цих наслідків, особливо для найбільш вразливих верств населення, а також над подоланням наслідків для Індо-Тихоокеанського регіону.  

Після зустрічі з Трюдо Кісіда процитував нещодавно оприлюднену стратегію національної безпеки свого уряду, яка обіцяє подвоїти оборонні витрати країни до 2027 року, вклавши додаткові 320 мільярдів доларів у військову сферу.

Хоча він не вказав конкретно на погрози Китаю повернути Тайвань силою, Кісіда зазначив, що Японія і Канада згодні з тим, що не повинно бути спроб змінити міжнародний статус-кво за допомогою насильства. Кісіда також вказав на непередбачуваність режиму в Північній Кореї.

Канада все ще працює над перезавантаженням власної оборонної політики, але Трюдо наполягає на тому, що його уряд також визнав загрозу і почав робити інвестиції у військову сферу. 

«Ми всі визнаємо, що світ змінюється. Світ змінився, коли Росія вирішила вторгнутися до мирного сусіда, і ми розуміємо, що постійні загрози, спричинені нестабільними або авторитарними державами по всьому світу... вимагатимуть від нас - на жаль - продовжувати діяти», - заявив Трюдо.

Кісіда заявив, що вітає нову Індо-Тихоокеанську стратегію Канади, яка свідчить про поглиблення канадської військової та економічної участі в регіоні. Також прем'єр Японії звернув увагу на енергетику та економіку.

«Ми стикаємося з енергетичною кризою і країни по всьому світу намагаються знайти баланс між забезпеченням стабільного постачання енергії, а також, з іншого боку, декарбонізацією. І в цьому сенсі, я впевнений, що Канада буде відігравати важливу роль, як країна, багата на ресурси», - сказав він.

Трюдо також зосередив значну частину свого виступу на розширенні економічних відносин між двома країнами.

Раніше повідомлялося, що уряд Японії виділив 95 мільйонів доларів на післявоєнну відбудову України. Ці кошти будуть направлені Програмі розвитку ООН (ПРООН) в рамках партнерської угоди. 

Занепокоєна швидким розвитком озброєнь у Китаї та Північній Кореї, Японія у грудні ухвалила ключові реформи у сфері безпеки і оборони, включаючи створення контрударного потенціалу, що є відходом від принципу лише самооборони, якого вона дотримувалася після Другої світової війни.

Які три головні загрози для країни бачить Токіо та про що ще йдеться в оновлених головних документах країни у сфері безпеки та оборони, читайте у статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Прощавай, пацифізме!»: війна Росії проти України змушує Японію озброюватися».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі