Прем'єр-міністр Польщі проти перемовин з РФ: спершу припинення війни та депутінізація

Поділитися
Прем'єр-міністр Польщі проти перемовин з РФ: спершу припинення війни та депутінізація © Facebook/Donald Tusk
Європа не повинна піддаватися російській пропаганді страху, якщо хоче перемоги миру, додав він.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що на сьогодні переговори з терористом Росією неможливі. Під час інтерв'ю Corriere della Sera він назвав дві умови для РФ, після дотримання яких федерація зможе повернутися до кола цивілізованих держав - це депутінізація та припинення агресивної війни. 

"А Росія зараз стала терористичною державою. Щоденні бомбардування міст, атаки на цивільні об'єкти, вбивства жінок і дітей - масштаби воєнних злочинів Росії просто жахливі, і поки це не припиниться, говорити немає про що, - сказав він. - І ще одна умова повернення Росії до групи цивілізованих держав - депутінізація. Але саме самі росіяни повинні демонтувати цю квазітоталітарну систему, створену президентом Путіним. Тоді з'явиться надія на інше майбутнє відносин між Росією та ЄС". 

Моравецький відзначив, що майже за рік стало зрозуміло, що повернення до довоєнних відносин з агресором є неможливим.

"У Німеччині були переконані, що можна відвернути Москву від імперських устремлінь за допомогою комерційного обміну і ,водночас, що не варто "дратувати ведмедя". Обидва припущення виявилися помилковими. Для Росії енергоресурси виконують ту ж функцію, що й танки: вони є інструментами завоювання і залежності" - зазначив польський прем’єр.

Тепер хочеться вірити, що відправка німецьким урядом танків в Україну є свідченням зміни у сприйнятті Росії, додав Моравецький. Він також сподівається, що ФРН продовжить співпрацювати з Польщею задля забезпечення безпеки і стабільності Європи.

"Якщо ми хочемо перемоги миру, ми не повинні піддаватися російській пропаганді страху", - заявив Моравецький.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на 77-й сесії Генеральної Асамблеї ООН презентував "формулу миру", яка налічує 10 кроків. Основні умови - вихід України на кордони 1991 року, включно з Кримом, Донецькою та Луганською областями. Лише після цього з'явиться передумова для перемовин Києва та Москви.

До слова, "формулу миру" підтримують багато країн, в тому числі  й Туреччина - посередник між Україною та Росією. Палки в колеса ставить лише Кремль. Там вважають, що ініціатива України не повинна поширюватися на тимчасово окуповані РФ області - Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі