Прем'єр Японії прибув до Південної Кореї, щоб налагодити тісніші зв’язки на тлі загрози з боку КНДР

Поділитися
Прем'єр Японії прибув до Південної Кореї, щоб налагодити тісніші зв’язки на тлі загрози з боку КНДР © Japan Today
Сторони намагаються закрити главу в історичних суперечках, які роками домінували у відносинах країн.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда прибув до Сеула в неділю, 7 травня, щоб зустрітися з президентом Південної Кореї Юн Сок Йолем. Країни прагнуть поглибити зв'язки на тлі ядерної загрози з боку Північної Кореї і зростання впливу Китаю. Про це повідомляє Reuters.

Це перший візит японського лідера до Сеула за останні 12 років і є продовженням поїздки Юна до Токіо в березні, де лідери намагалися закрити главу в історичних суперечках, які роками домінували у відносинах країн.

Незадовго до від'їзду Кішіда сказав журналістам, що сподівається на відкриту дискусію, засновану на відносинах довіри.

Юн наразився на критику через те, що віддав більше, ніж отримав у своїх зусиллях для поліпшення відносин із Японією, зокрема запропонувавши, щоб південнокорейський бізнес, а не японські компанії, як того вимагає суд, виплачував компенсації жертвам примусової праці під час японської колоніальної окупації в 1910-1945 роках.

Південнокорейські чиновники сподіваються, що Кішіда зробить якийсь жест у відповідь і запропонує певну політичну підтримку, хоча мало хто з аналітиків очікує подальших офіційних вибачень за історичні помилки. Сам Юн дав зрозуміти, що не вважає це необхідним.

Натомість, за словами професорки міжнародних відносин Корейського університету в Сеулі Шін-Ва Лі, головна увага зустрічі буде зосереджена на співпраці у сфері безпеки на тлі ядерної загрози з боку Північної Кореї.

«У межах "Вашингтонської декларації", яка окреслює плани щодо посилення розширеного стримування, Корея вивчатиме шляхи активізації спільних зусиль з Японією», – сказала вона.

«У нас є багато можливостей для співпраці, коли йдеться про протидію загрозі з боку Північної Кореї і забезпечення вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону», – заявив представник японського МЗС.

Напруженість у відносинах між Вашингтоном і Пекіном зростає, оскільки Китай стає дедалі більш наполегливим у своїх територіальних претензіях щодо Тайваню і Південно-Китайського моря, тоді як США підтримують альянси в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.

Але історичні відмінності між Південною Кореєю і Японією також загрожують кинути тінь на зв'язки країн.

Більшість жителів Південної Кореї вважають, що Японія недостатньо вибачилася за жорстокість під час окупації Кореї в 1910-1945 роках, каже Лі.

«Вони вважають, що прем'єр-міністр Кішіда повинен проявити щирість під час свого візиту до Південної Кореї, наприклад, згадати історичні питання і озвучити вибачення», – додала вона.

З іншого боку, Японія не поспішає, сказав колишній помічник держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихоокеанського регіону Деніел Рассел.

«Кішіда намагається не рухатися швидше, ніж дозволяє його внутрішня політика», – додав він.

«Проте, Південна Корея є важливим сусідом, з яким ми повинні співпрацювати з різних глобальних питань», – заявило МЗС Японії.

Кішіда запросив Юна на саміт G7, який відбудеться наприкінці цього місяця в Японії, зокрема в кулуарах плануються тристоронні переговори з США. Кішіда також наполягатиме на проведенні тристоронніх переговорів із Китаєм уже цього року.

Раніше повідомлялося, що Японія та Південна Корея домовилися посилити співпрацю у сфері безпеки на тлі ядерної та ракетної загрози з боку Північної Кореї. Країни провели перші за останні п'ять років переговори з питань безпеки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі