Прем'єр Естонії йде у відставку через підозри в корупції

Поділитися
Прем'єр Естонії йде у відставку через підозри в корупції Фото: Facebook Jüri Ratas
Юрія Ратас був прем'єром чотири роки.

Прем'єр-міністр Естонії і голова провідної правлячої Центристської партії Юрі Ратас (Jüri Ratas) заявив, що йде у відставку.

Рішення Ратас прийняв через підозри у корупції в партії, говориться в його заяві на Facebook.

"У політиці для вирішення важких ситуацій доводиться робити дуже непростий вибір. Сьогодні відповідно зі своїми цінностями я прийняв рішення піти у відставку з поста прем'єр-міністра Естонської Республіки. Це рішення було прийнято після консультацій з правлінням і фракцією Центристської партії, а також з найближчими колегами. Можливими здавалися різні рішення, але тільки одне з них є правильним", - заявив Ратас.

Ратас був прем'єром протягом чотирьох років і він подякував естонцям за довіру.

"Не дивлячись на політичну відповідальність, можу сказати всім серцем, що я не брав шкідливих або свідомо помилкових рішень в якості прем'єр-міністра. Сьогодні спілкувався як з генеральним прокурором, так і з генеральним директором поліції, які обидва підтвердили, що у них про мене немає підозр", - зазначив він.

У минулому році бізнесмен Гіллар Тедер і генеральний секретар Центристської партії Естонії Михаїл Корб домовилися про велике пожертвування (двічі було пожертвувано по €30 тисяч) для партії перед місцевими виборами. За це фірма Porto Franco пана Тедера отримала кредит €40 млн від фонду Міністерства економіки KredEx. Поліція вже затримала чотирьох осіб.

Раніше Глава Рійгікогу - естонського парламенту - Хенн Поллуаас (Henn Polluaas) заявив, що вважає дієвою встановлену в 1920 році Тартуським мирним договором кордон Естонії з Росією, яку Москва вважає лише історичним документом і не визнає його дії.

За Тартуському мирним договором частина правого берега річки Нарва і Печорського району належать Естонії. Тобто Івангород і Печорський район Псковської області РФ по договору 1920 року є частиною Естонії. Після окупації Естонії і "входження" до складу СРСР ці території відійшли РРФСР. Сучасна Росія розглядає Тартуський мирний договір як історичний документ без юридичної сили.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі