Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон через незгоду з рішенням Верховного суду, достроково перервав свій візит на засідані Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку і повертається в Лондон. Згідно з його розпорядженням, робота парламенту була припинена до 14 жовтня з метою не дати депутатам зірвати вихід Сполученого Королівства з Європейського Союзу, який запланований на 31 жовтня, повідомляє телеканал Sky News.
За інформацією телеканалу, перед тим, як покинути Нью-Йорк, Джонсон подзвонив королеві Єлизаветі II, однак невідомо, чи приніс він їй вибачення у зв'язку зі сформованою ситуацією.
"Ми ніколи ні за яких обставин не обговорюємо змісту бесід між прем'єр-міністром і її величністю", - заявив телеканалу високопоставлений представник британського уряду.
У вівторок, 24 вересня, Верховний суд Великобританії ухвалив, що рішення за двома позовами про пророгации, тобто рішення прем'єр-міністра Бориса Джонсона відправити парламент на перерву до 14 жовтня. Всі 11 суддів колегії одноголосно вирішили, що припинення роботи парламенту було незаконним, і оголосили її юридично нікчемним.
На її думку, уряд не пред'явила ніяких розумних доводів, навіщо Джонсону знадобилося перед самим виходом країни з Євросоюзу оголошувати зупинку роботу парламенту на п'ять тижнів, коли для цього потрібно лише кілька днів.
Нагадаємо, 18 вересня Європейський парламент ухвалив резолюцію про "упорядкованому Brexit". Тепер Великобританія зможе відстрочити вихід з ЄС при наявності конкретної мети". На наступний день Борис Джонсон і Жан-Клод Юнкер домовилися про те, що Сполучене Королівство вийде з Євросоюзу з угодою по Brexit.
23 липня колишній мер Лондона і екс-міністр закордонних справ Борис Джонсон виграв гонку за лідерство в Консервативній партії. На наступний день королева Єлизавета II призначила його прем'єр-міністром. Дональд Трамп схвально відгукувався про Джонсоні та його політичних успіхи.
Джонсон є одним з найбільш послідовних прихильників виходу Британії з ЄС. Уряд Терези Мей він залишив після занадто м'якого, на його думку, проекту угоди з Євросоюзом. Протягом останніх місяців нещадно критикував прем'єр-міністра Терезу Мей.
Детальніше про те, чому відставка Мей може стати ключем для виходу з кризи Brexit, читайте в матеріалі Віктора Константинова "Темрява перед світанком?"в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".