Представник ЄС відповів на критику боротьби з коронавірусом в країнах Європи

Поділитися
Представник ЄС відповів на критику боротьби з коронавірусом в країнах Європи Голова дипломатії Євросоюзу підкреслив, що країни Європи допомогли одна одній більше, ніж отримали допомоги з-за меж ЄС © eurointegration.com.ua
Жозеп Боррель визнав, що Євросоюз не проявив достатньо єдності, але звернув увагу на подальші приклади солідарності європейських країн.

Верховний представник Європейського союзу у закордонних справах Жозеп Боррель вважає, що звинувачення на адресу Євросоюзу, чия реакція на коронавірус виявилася несвоєчасної і позбавленою єдності, не повністю обґрунтовані і справедливі, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Враховуючи те, як влаштований ЄС, не дивно, що на самому початку кризи кожна нація діяла по-своєму. Охорона здоров'я належить до національної компетенції, і здатність швидко діяти набагато вище на національному рівні, ніж на європейському. Тим не менш, багато європейців розчаровані", - визнає Боррель.

Відзначаючи можливість для критики інститутів об'єднаної Європи, якою скористалися недоброзичливці і політичні противники ЄС, Боррель звертає увагу, що країни Євросоюзу згодом проявили солідарність і допомогли один одному більше, ніж хто-небудь ззовні. Боррель нагадав, що Франція, Австрія і Чехія направляли мільйони масок в Італію та Іспанію, а лікарні більш благополучних еропейськіх країн приймають хворих від сусідів, де число заражень набагато вище. Багато країн Європи направили бригади своїх лікарів в Італію.

За словами Борреля, незабаром ЄС зробив спільні закупівлі медичних матеріалів і обладнання, відновив поставки через внутрішні кордони, перенаправив сотні мільярдів євро бюджетних грошей і підключив Європейський інвестиційний банк.

"Після хиткого старту ЄС тепер повністю мобілізований у всіх відносинах", - стверджує Боррель.

Голова європейської дипломатії вважає за необхідне звернути увагу на політичні наслідки пандемії для світу і для демократії.

"Криза, - попереджає Боррель, - може бути використана для зосередження влади і послаблення демократичного контролю - і нам слід остерігатися цього. Нам повинно бути ясно, що найбільш стійкою формою правління є система стримувань і противаг, коли громадяни наділені повноваженнями, а не керуються наказами".

На рівні Євросоюзу вже розроблений план поступової відміни карантину і повернення країн до нормального соціально-економічного життя. Минулого місяця Європейський центробанк для підтримки економіки виділив більше 700 мільярдів євро на викуп цінних паперів. Більше 20 мільярдів євро надасть ЄС у допомогу найбіднішим і найбільш уразливим для епідемії країнам Африки та Азії.

Про те, як Москва прагне використовувати в політичних цілях пандемію коронавірусу і як російська пропаганда намагається дестабілізувати Євросоюз, читайте в статті оглядача відділу міжнародної політики Володимира Кравченка "Вірус сумніви".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі