Правозахисники вимагають розслідувати напад на швейцарського журналіста в Україні

Поділитися
Правозахисники вимагають розслідувати напад на швейцарського журналіста в Україні © Guillaume Briquet/instagram
Правозахисна група передала докази військового злочину до Генеральної прокуратури Швейцарії.

Українська неурядова організація Truth Hounds звернулася до Генеральної прокуратури Швейцарії з проханням розслідувати напад на швейцарського журналіста-фрілансера Гійома Бріке на півдні України в березні як можливий військовий злочин, згідно з швейцарською групою Civitas Maxima, яка допомогла їй подати скаргу.

Прокуратура підтвердила, що отримала скаргу, яка, за її словами, «тепер буде розглянута відповідно до звичайної процедури», інформує AFP.

"Це перша кримінальна скарга, отримана в цьому контексті", - йдеться в повідомленні, однак наголошується, що отримання скарги не означає автоматично початок розслідування.

За даними Civitas Maxima, Бріке був поранений у голову та руки, коли його автомобіль з женевськими номерами та написом PRESS з обох боків потрапив у засідку російських військ під Миколаєвом 6 березня.

Юридичний директор Truth Hounds Дмитро Коваль повідомив телеканалу РТС, що група, яка документує військові злочини в Україні з 2014 року, спромоглася ідентифікувати російський підрозділ, який, ймовірно, відкрив вогонь по авто Бріке.

Civitas Maxima, яка забезпечує юридичне представництво жертв військових злочинів та злочинів проти людяності, припустила, що журналіст став навмисною мішенню.

"Бріке вважає, що причина, через яку преса переслідується, полягає в тому, щоб залякати журналістів, щоб вони не висвітлювали війну", - йдеться у заяві.

З моменту початку вторгнення в Україну 24 лютого російських військових часто звинувачують у навмисному переслідуванні журналістів, які чітко ідентифікують себе як працівники ЗМІ.

Коваль підкреслив, що Україна щосили намагається розслідувати величезну кількість ймовірних військових злочинів і потребує допомоги інших країн.

«Жодна країна не здатна впоратися з такою великою кількістю військових злочинів, які зараз підозрюються в Україні», — йдеться у заяві.

«Вкрай важливо залучити до розслідувань ті держави, які мають юрисдикційний зв'язок із такими злочинами або можуть підказати принцип універсальної юрисдикції над ними».

Швейцарська прокуратура сформувала робочу групу для збиору доказів передбачуваних військових злочинів, скоєних в Україні, від біженців, які прибувають до Швейцарії. І збирає усі отримані докази таких злочинів для передачі до Міжнародного кримінального суду в Гаазі або для забезпечення швидкого відкриття кримінальної справи, якщо підозрювані злочинці в'їдуть на територію Швейцарії.

Раніше повідомлялося про те, що за даними на червень місяць російські загарбники вбили вже 32 працівники ЗМІ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі