Казахстанська партія влади "Нур Отан" ("Світло Вітчизни") на чолі з першим президентом Казахстану Нурсултаном Назарбаєвим перемогла на виборах в нижню палату парламенту, які відбулися 10 січня. За партію проголосували 71,09% тих, хто прийшов на дільниці, повідомила в понеділок секретарка ЦВК Казахстану Сабіла Мустафіна.
"Партія "Нур Отан" набрала 71,09% голосів виборців", - оголосила голова Центрвиборчкому.
Друге місце отримала демократична партія "Ак жол" з 10,95% голосів. Третє - "Народна партія Казахстану" (колишня Комуністична партія Казахстану) з 9,1% голосів.
Решта партій, які брали участь у виборах, не змогли подолати 7%-й бар'єр для проходження в Мажиліс - нижню палату - парламенту Казахстану.
За попередніми даними ЦВК, явка на виборах склала 63,3%.
Однак керівник місії спостерігачів БДІПЛ ОБСЄ заявив про те, що виборче законодавство Казахстану, попри реформи, досі не відповідає прийнятим міжнародним нормам.
"Виборне законодавство в Казахстані все ще не відповідає міжнародним зобов'язанням, не дивлячись на приватні перегляди законів", - сказав він.
За його словами, деякі з попередніх рекомендацій БДІПЛ, включаючи скорочення кількості членів, необхідних для реєстрації політичної партії, зміна процедури проведення громадських зібрань, казахстанською владою "були враховані, але тільки частково".
Своєю чергою спеціальний координатор та керівник короткострокової місії спостерігачів ОБСЄ Крістіан Вігенін заявив, що "реформи проводили, але створюється враження, що вони не змогли підсилити плюралізм".
"Навіть попри зміни, створюється враження, що гранична вимога щодо реєстрації нової партії залишається занадто високою. Починаючи з 2013 року, згідно з нашою інформацією, нові партії не могли зареєструватися в Казахстані", - сказав він. "Ми рекомендуємо подальше вдосконалення цієї частини законодавства".