У NASA провели аналіз диму від австралійських пожеж, використовуючи супутникову відеозйомку. Виявилося, що димова хмара почала рухатися, таким чином негативно впливаючи на якість повітря в інших країнах, повідомляє CNN.
Зазначається, що станом на 8 січня, димова хмара "обійшла" півземлі, перетнувши Південну Америку.
За словами вчених з NASA, дим від пожеж в Австралії спричиняє серйозні проблеми якості повітря сусідніх країн та континентів. У Новій Зеландії на вершинах гір вже почав темнішати сніг.
Безпрецедентно масштабні пожежі призвели до незвично великої кількості пірокулонімус - грозових пожеж.
У NASA зазначають, що дим вже піднявся на 10 миль у висоту й "пропливе" над всією поверхнею Землі.
"Концентрація частинок, створених пожежами в Австралії, була незвичною і могла вплинути на якість повітря в інших місцях, в тому числі в Чилі та Аргентині. Якщо ми почали бачити пожежі такого рівня в Австралії щороку або кожні пару років, то вплив на якість повітря та клімат стане однозначним і помітним", - заявив науковець з Редінгського ніверситету Ніколя Беллуен.
A fleet of NASA satellites working together has been analyzing the aerosols and smoke from the massive fires burning in Australia.https://t.co/93geNvCBnU pic.twitter.com/ZedZ199lvJ
- NASA Goddard (@NASAGoddard) January 9, 2020
Раніше повідомлялося, що Австралію затягнуло димом від масштабних лісових пожеж. Вони почалися через блискавки в лісі в штаті Новий Південний Уельс, в 300 км на північ від Сіднея.
Ще 12 листопада влада австралійського штату Новий Південний Уельс через "катастрофічну" ситуацію, викликану масштабними пожежами, ввела надзвичайний стан.
Захисники природи побоюються, про те, що сотні коал загинули в результаті лісових пожеж, які знищили основне середовище проживання на східному узбережжі Австралії.
5 січня австралійські влади почали оцінювати збиток від лісових пожеж. За словами урядовців, в країні залишаються близько 200 вогнищ пожеж, які не вдається загасити, незважаючи на зниження температури повітря.