Поява у Німеччини ядерного арсеналу більше не здається немислимою - FT

Поділитися
Поява у Німеччини ядерного арсеналу більше не здається немислимою - FT Німеччина порушила табу на обговорення можливості побудови ядерної зброї. © rushor.su
В той час, як Трамп натякає, що не збирається захищати Європу, континенту потрібні свої сили для стримування агресорів.

Приблизно через 10 днів еліти оборонного і дипломатичного істеблішменту США і Європи зберуться в Баварії на щорічну Мюнхенську конференцію безпеки. Часто ця подія стає місцем, де розгортаються дипломатичні драми. Іншим разом країнам вдається загладити гострі кути.

Цього року, здається, в присутніх буде багато тем для обговорення. В часи, коли старі безсумнівні підвалини були порушені, кілька питань, які раніше здавалися немислимими, тепер знову актуальні. Одне з них - чи не час Німеччині стати 3 державою?

Про це на сторінках Financial Times пише Фредерік Штудеманн. Він зауважує, що легковажно ставитися до цього питання було б дуже безвідповідально. У світі, без сумнівів, вистачає ядерних держав. Також історія зробила Німеччину небажаним кандидатом на приєднання до їхнього клубу, попри те, що низка вчених, які працювали над розробкою першої атомної бомби, були німецькими іммігрантами, що певною мірою робить країну причетною до розробки зброї масового знищення.

Німецька оборонна політика досить довго була обмеженою через занепокоєння союзників. Крім того, Берлін зобов'язаний не будувати ядерний арсенал, відповідно до міжнародних угод. Але питання такого виду озброєння знову зазвучало в Берліні в рамках більш широкого обговорення ролі Німеччини в новій геополітичній реальності, яка активно змінюється. Крім того, заяви про "застарілість" НАТО звучать мало не щоденно.

Оглядач пише, що спалах обговорення ядерного варіанту почався після перемоги Дональда Трампа. Через кілька днів після виборів у США видання Der Spiegel вийшло зі статтею, в якій ставилося питання, чи не варто Німеччині подумати про власні сили ядерного стримування, якщо Америка більше не переймається безпекою Європи і НАТО.

Цю ідею підхопив колишній полковник і представник ХДС з питань закордонних справ у парламенті Німеччини Родеріх Кісеваттер. В інтерв'ю Reuters він сказав, що якщо США більше не хочуть забезпечувати ядерний щит, тоді "Європі все одно потрібен ядерних захист для стримування". Консервативна німецька газета Frankfurter Allgemeine теж написала, що настав час переглянути питання, яке до цього часу вважалося "немислимим".

При цьому, більшість оглядачів визнали, що більшість німців не хотіли б, щоб їхня країна мала ядерний статус. А Кісеваттер перевів обговорення в русло забезпечення "ядерної парасольки" тими силами, які вже є у Великої Братинії і Франції. Берлін міг би приєднатися до фінансування цих ядерних арсеналів.

Але сам факт, що питання ядерного статусу Німеччини почали серйозно обговорювати, вказує на зміни в дебатах в області безпеки країни.

Раніше повідомлялося, що Трамп допускає відновлення ядерної гонки озброєнь. За словами республіканця, США протриматися в подібній гонці довше всіх країн.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі