Про це на сторінках New York Times пише російський журналіст Максим Трудолюбов, нагадуючи, що лідери країн Заходу відмовилися приїжджати в Москву на 9 травня.
"Путін зміцнив свою популярність в країні, змусивши історію служити виправданням для його самопроголошеної місії з відродження колишньої слави Росії", - йдеться в статті.
Автор нагадує, що фільмі про окупацію Криму, який нещодавно показали російські телеканали, Путін розповідав, що входження півострова і Севастополя в склад України після розпаду СРСР нібито було "історичною помилкою, яку треба було виправити".
Журналіст також нагадує про долю музею "Перм-36", який був створений в 1992 році. Він був присвячений сталінському терору.
"Але місцева влада, щоб показати свою лояльність до Кремля, відібрала музей в його приватних власників. Скоро "Перм-36" буде відкритий заново, але вже як державний. І розповідати він буде про ретушовану історію російської пенітенціарної системи", - йдеться в статті.
Викривлення історії в Росії сьогодні відбувається, опираючись на російські перемоги, за якими вуалюються злочини. Автор нагадує про політику щодо історії в післявоєнній Німеччині. Берлін відкрито говорив про свої історичні помилки і каявся в них. Саме тому після розпаду СРСР німецькі політики були переконані, що лише вони зможуть привести Росію до демократії.
"Німеччина була для Росії мостом в Європу. Володимир Путін особисто зруйнував цей міст", - каже німецький політолог BrookingsInstitution Констанце Штельценмюллер.
В цей же час, на День перемоги не зможуть приїхати не лише європейські лідери, а й російські ветерани. Видання Gazeta Wyborcza писало, що на 9 травня в Москві волонтери будуть ловити "зайвих" ветеранів. Їх будуть відвозити за місто в клініку з лікування хвороб дихальних шляхів. На думку польського оглядача, це теж один із проявів перекручувння історії. Оскілкьи для Кремль сьогодні, очевидно, важлива не пам'ять про перемогу і вшанування ветеранів, а парад новітньої зброї, яка повинна лякати весь світ.