Постачання РФ іранських дронів: міністри ЄС обговорять нові санкції

Поділитися
Постачання РФ іранських дронів: міністри ЄС обговорять нові санкції Іранські БпЛА Shahed-136
Shahed-136 окупанти маскують, маркуючи як "Герань-2", проте модель вдалось ідентифікувати за конструкцією. 

Міністри закордонних справ країн Європи у понеділок обговорять передачу іранських безпілотників Росії та можуть дійти політичної згоди щодо майбутніх санкцій, пов’язаних із такою діяльністю. Про це пише Reuters з посиланням на дані від  двох дипломатів, знайомих із ситуацією.

Нагадаємо, 10 жовтня  російські війська завдали наймасовішого від початку повномасштабного вторгнення ракетного удару по всій території України. Крім іншого, застосовували й ударні БПЛА типу «Shahed-136». Тим часом Іран заперечує постачання безпілотників Росії, а Кремль не коментує цю інформацію.

За словами дипломатів, які посилаються на підготовчі зустрічі напередодні зустрічі міністрів у понеділок у Люксембурзі, було проведено аналіз діяльності безпілотників, і ця тема зараз стоїть на порядку денному.

Дипломати сказали, що хоча угода щодо нових санкційних списків неможлива в понеділок, може бути політична домовленість, яка прокладе шлях для санкцій на більш пізньому етапі.

У понеділок блок також  має намір накласти заборону на поїздки та заморозити активи близько 15 іранців, причетних до придушення демонстрацій, що почалися минулого місяця після смерті під вартою поліції 22-річної Махси Аміні.

Франція та Німеччина, обидві сторони ядерної угоди з Іраном 2015 року (вона передбачає відмову Ірану від ядерних розробок взамін на зняття західних санкцій – ред.), чітко дали зрозуміти, що вони вважають, що нові санкції у зв’язку з безпілотниками, які використовує Росія, також необхідні, і що передачу безпілотників слід розглядати як порушення резолюції Ради Безпеки ООН 2231.

Нагадаємо, резолюція 2231 схвалила ядерну угоду 2015 року між Іраном і шістьма державами – Великою Британією, Китаєм, Францією, Німеччиною, Росією та Сполученими Штатами, яка обмежила діяльність Тегерана зі збагачення урану, що ускладнило Ірану розробку ядерної зброї та зняло міжнародні санкції.

Міністерство закордонних справ Франції заявило в четвер, що проконсультується зі своїми партнерами з ЄС щодо того, як реагувати на діяльність безпілотників, і вперше пов’язало потенційні поставки Ірану з резолюцією Ради Безпеки ООН, заявивши, що така діяльність є її порушенням.

Відхилення ембарго на постачання Іраном зброї

Згідно з вищезгаданою резолюцією, ембарго на постачання зброї щодо Ірану діяло до жовтня 2020 року. Під час свого президентства Дональд Трамп вивів Сполучені Штати з угоди в 2018 році, продовживши ембарго на постачання зброї, проте Рада Безпеки відхилила це, прокладаючи спосіб для Ірану відновити експорт зброї.

Однак резолюція 2231 все ще містить обмеження на ракети та пов’язані з ними технології, ці обмеження триватимуть до жовтня 2023 року та охоплять експорт і закупівлю

Нагадаємо, Інститут дослідження війни скептично оцінив іранські БпЛА з погляду військової стратегії. Однак українські міста вже регулярно зазнають атак цих дронів-камікадзе.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі