Посол Польщі при ЄС Анджей Садось вважає, що єдиною нормальною реакцією на агресивну політику Росії є накладення заборони на завершення проекту "Північний потік-2". Про це він написав у виданні Euractiv, передає Укрінформ.
За його словами, російська влада прагне дискредитувати і розділити Євросоюз, а також єдність західних союзів.
"На сьогоднішній день єдиною реакцією на конфронтаційні дії Росії є заборона інвестицій для "Північного потоку-2". Це був би чіткий і однозначний результат висловлювань представника російської влади (Лаврова - ред.) на тему ЄС і окремих країн-членів", - написав Садось.
Він також зазначив, що Євросоюз не може дозволити поставити себе в залежність від країни, яка веде відверто ворожу політику щодо ЄС.
"Завершення будівництва трубопроводу і надання Росії можливості використовувати угоду з "непередбачуваним партнером" означало б дозвіл на порушення прав людини, переслідування, корупцію і поділ країн Заходу", - зазначив Садось.
Він упевнений, що використання "Північного потоку-2" буде ударом по громадянському суспільству Росії і зусиллям російського опозиціонера Алєксєя Навального. Разом з тим доходи від "Північного потоку-2" зміцнять потенціал московський репресивний апарат.
Посол Польщі при ЄС нагадав, що аргументи польської сторони перед візитом глави європейської дипломатії Жозепа Борреля в Москву минулого тижня були проігноровані і з цього потрібно зробити висновки.
Нагадаємо, 19 січня США ввели санкції проти трубоукладача, який будує "Північний потік-2", трубоукладача "Фортуна" і його власника "КВТ Рус".
Крім цього, в рамках санкції проти Венесуели обмеження введені також проти російської компанії "Рустанкер". У список потрапили ще дві російські компанії - "Максим Горький" і "Сьєрра". Перше судно зараз є найбільшим танкером, який ходить під російський прапором.
В рамках проекту "Північний потік-2" росіяни планують прокласти по дну Балтійського моря трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд кубометрів газу в рік, вартість проекту - € 9,5 млрд.
Будівництво газопроводу зупинилося в грудні минулого року через санкції США. Готовність проекту оцінюється в 94%.
Детальніше про рішення по "Північному потоку-2" читайте в статті Сергія Корсунського "Німеччина зосереджується" на ZN.UA.