Посли "Вишеградської четвірки" обговорили в Китаї створення нового "Шовкового шляху"

Поділитися
Посли Китай заграє з центральними та східноєвропейськими державами, що викликає занепокоєння в Західній Європі © vietnambreakingnews.com
Китай намагається залучити країни Центральної і Східної Європи до реалізації створення нового "Шовкового шляху"

Китай вважає, що "Вишеградська група" Європейському союзі - Словаччина, Угорщина, Чехія і Польща, це найбільш динамічна сила блоку. Про це заявив китайський дипломат, вихваляючи групу, яка мала напружені відносини із Західною Європою, повідомляє Reuters.

Ці чотири країни не згодні з Брюсселем з питань, що стосуються імміграції та основоположних прав, а словацький прем'єр-міністр поскаржився в січні, що їх не можна розглядати як "чорну вівцю" в ЄС ("black ship" – "чорна вівця", вираз в англійській мові, яким позначають людину, яка зробила щось погане, що приносить збентеження або сором йому або її сім'ї – ред.).

Китай загравав з центральними та східноєвропейськими державами, в тому числі проводячи щорічні саміти, які викликають занепокоєння в західноєвропейських столицях, де вважають, що таким способом Китай хоче розколоти Європу.

Повідомлялося, що Китай розглядає питання про поновлення проведення самітів, також Китай продовжує підготовчі переговори до саміту в цьому році в Болгарії.

Під час зустрічі заступників міністрів закордонних справ "Вишеградської групи" в Пекіні в четвер, китайський державний радник Ванг Йі сказав, що Китай високо оцінив зусилля країн Вишеградського співтовариства щодо досягнення взаємовигідного співробітництва і спільного розвитку з Китаєм і підтримує їх участь у китайській ініціативі створення "Економічного пояса Шовкового шляху" і "Морського Шовкового шляху XXI століття"

"Вишеградські країни є представниками європейських країн з ринком, що формується і найбільш динамічною силою в ЄС", - сказав європейським послам Ванг Йі згідно з заявою міністерства закордонних справ Китаю у п'ятницю.

Китай вважає, що країни Вишеграду можуть надати новий імпульс процесу інтеграції в Європі, додав Ванг Йі.

Китай готовий співпрацювати з центральними та східноєвропейськими країнами для підтримки і розвитку співробітництва "16 + 1", сказав Ванг Йі, маючи на увазі механізм співробітництва Китаю з цими країнами.

Посилаючись на чотирьох запрошених заступників міністрів закордонних справ, Ванг Йі заявив, що "Вишеградська четвірка" готова активізувати обмін з Китаєм і поглиблювати взаємовигідне співробітництво в рамках ініціативи президента КНР Сі Цзіньпіня з будівництва нового "Шовкового шляху".

Раніше, парламент Китаю схвалив довічне правління лідера країни. Всекитайські збори народних представників (парламент) схвалив зміни до конституції, що скасовують згадки в документі обмежень терміну перебування у владі керівництва країни.

Детальніше про ситуацію навколо зміни конституція Китаю читайте в матеріалі Олексія Коваль "Партія в законі" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі