Посли ЄС погодили рішення не визнавати російські закордонні паспорти, видані на окупованих територіях України та Грузії

Поділитися
Посли ЄС погодили рішення не визнавати російські закордонні паспорти, видані на окупованих територіях України та Грузії
Тепер це рішення має схвалити Європарламент. 

Посли країн ЄС погодили мандат на переговори з Європарламентом щодо рішення про неприйняття російських проїзних документів, виданих на тимчасово окупованих територіях України та Грузії. Про це йдеться у заяві представників країн блоку.

«Це рішення є відповіддю на неспровоковану та необґрунтовану військову агресію Росії проти України та практику видачі РФ закордонних паспортів громадянам окупованих територій. Це також слідує після одностороннього рішення Росії визнати незалежність грузинських територій Абхазії та Південної Осетії в 2008 році», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що російські проїзні документи, видані особам, які проживають на тимчасово окупованих РФ регіонах України та Грузії, не будуть прийматися як дійсні проїзні документи для отримання візи або перетину кордонів країн Шенгенської зони.

«Своєю незаконною анексією українських регіонів Росія вкотре продемонструвала відверту зневагу до заснованого на правилах міжнародного порядку. Ми ніколи не визнаємо порушення фундаментальних прав України та Грузії на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. ЄС єдино та рішуче стоїть на боці обох країн та їхніх народів», - підкреслив міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан.

«Російські проїзні документи, видані в цих регіонах, уже не визнаються або знаходяться в процесі невизнання державами-членами ЄС. Це рішення спрямоване на встановлення спільного підходу, забезпечення належного функціонування зовнішнього кордону, спільної візової політики та гарантування безпеки держав-членів ЄС», - наголошується в заяві представників країн блоку.

На основі цього мандату розпочнеться обговорення в Європарламенті.

Після незаконної анексії Криму в березні 2014 року Росія видавала російські закордонні паспорти жителям півострова. У квітні 2019 року ця практика була поширена на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, а в липні 2022 року – на тимчасово окуповані частини Херсонської та Запорізької областей. Систематична видача російських паспортів у цих регіонах є ще одним порушенням міжнародного права, а також територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України.

«ЄС неодноразово найрішучішим чином засуджував військові дії Росії проти України та висловлював повну солідарність з народом України. Країни-члени ЄС рішуче відкинули та засудили незаконну анексію Росією українських регіонів і територій, а також визнання РФ незалежності грузинських територій Абхазії та Південної Осетії», - йдеться у заяві.

У відповідь на російську анексію Криму та останні події у війні РФ проти України були запроваджені санкції. Блок також призупинив дію угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією.

Раніше повідомлялося, що російські загарбники змушують жителів Луганської області отримати паспорт РФ до 1 січня. Окупанти погрожують позбавленням грошових виплат.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі