Попри санкції британську нерухомість активно купують «близькі до Кремля» анонімні інвестори

Поділитися
Попри санкції британську нерухомість активно купують «близькі до Кремля» анонімні інвестори © Укрінформ
Минулого року на «на підозрілі гроші» з Росії придбали нерухомості на 1,5 млрд фунтів стерлінгів у Великій Британії.

Майже 52 тисячі об’єктів нерухомості у Великій Британії належать анонімним інвесторам, у тому числі деяким «наближеним до Кремля». Про це йдеться у звіті Transparency International UK, на який посилаються RTL Today та France 24.

Згідно зі звітом, «на підозрілі гроші» через «секретні офшорні компанії» були придбані об’єкти нерухомості вартістю понад 6,7 млрд фунтів стерлінгів (8,1 млрд доларів США) у Великій Британії, зокрема елітна нерухомість Лондона.

Більше п’ятої частини, або 1,5 млрд фунтів стерлінгів, було вкладено у власність за допомогою «підозрілих грошей з Росії, включно з тими, хто перебуває під санкціями, та близькими до Кремля». 

Це відбувається попри те, що Велика Британія ввела санкції проти Росії за вторгнення до України почала юридично придушувати російські гроші, що надходять від підставних компаній, податкових гаваней і непрозорих структур. У серпні уряд запустив новий «Реєстр закордонних юридичних осіб», вимагаючи від іноземних компаній декларувати кінцевого бенефіціара будь-якої власності, якою вони володіють у Великій Британії. Але на практиці у цьому досі багато зловживань.

Понад 18 тисяч офшорних компаній разом володіють майже 52 тисячами об’єктів нерухомості в Сполученому Королівстві. Ці компанії «або взагалі проігнорували закон, або надали інформацію, яка унеможливлює для громадськості дізнатися, хто ними володіє».

«Сюди входять фірми, якими, як повідомляється, володіють клептократи, олігархи та особи, які підпадають під санкції», – сказано у звіті Transparency International UK.

Організація додала, що Британія залишається «центром» для незаконних надходжень готівки, і закликала уряд до більш активних дій.

«Прозорість щодо того, хто насправді володіє власністю тут, життєво важлива для вирішення ролі Великобританії як глобального центру брудних грошей, – сказав директор з політики Transparency International UK Дункан Хеймс. – Наш аналіз показує, що надто багато компаній намагаються обійти правила, не знаючи про їх існування, або взагалі їх ігнорують. Без дій з боку парламенту щодо усунення лазівок у законі та активного правозастосування... ця багатообіцяюча реформа не досягне своєї мети мінімізувати можливості для приховування корупційних багатств».

Нагадаємо, Київ має намір через суд висунути претензії на 18 об'єктів нерухомості у Великій Британії, якими користується Москва після розпаду СРСР. За даними The Times, до цього переліку входять будівлі представництва військового аташе і торгпредства Росії, а також маєток Сікокс-Хіт у графстві Кент, подарований Радянському Союзу в 1947 році депутатом британського парламенту віконтом Джорджем Гошеном. Цей маєток використовують російські дипломати і співробітники ФСБ як місце відпочинку. Загальну вартість майна, на яке претендує наша країна, британська газета оцінила у 100 млн фунтів. Це близько 120 млн дол. Детальніше про це читайте в статті Володимира Кравченка «Україна хоче забрати в Росії свою власність за кордоном: які перспективи».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі