Понад 400 пілотів авіалайнерів 737 MAX 8 подали до суду на корпорацію Boeing

Поділитися
Понад 400 пілотів авіалайнерів 737 MAX 8 подали до суду на корпорацію Boeing Дві катастрофи 737 MAX 8 забрали сотні життів і призвели до заборони на польоти цієї моделі у всьому світі © wikipedia.org
Пілоти, які раніше працювали на авіалайнерах 737 MAX, заявили, що зазнали економічного та морального збитку через заборону польотів літаків цієї моделі у всьому світі.

Понад 400 пілотів цивільної авіації подали об'єднаний судовий позов проти американської авіабудівної корпорації Boeing; вони звинувачують компанію у навмисному приховуванні недоліків авіалайнера Boeing 737 MAX 8, яке призвело до двох авіакатастроф, повідомляє австралійський телеканал ABC з посиланням на матеріали суду.

Згідно із заявою подавачів позову, авіабудівна корпорація звинувачується ними у "безпрецедентній спробі приховати відомі недоліки 737 MAX, які передбачувано призвели до двох катастроф літаків і невдовзі заборони польотів літаків по всьому світу". Пілоти, які раніше працювали на авіалайнерах 737 MAX, заявили, що зазнали економічного та морального збитку через заборону польотів літаків цієї моделі у всьому світі, тому вимагають від компанії компенсацій у мільйони доларів.

Основна претензія пілотів – корпорація не стала інформувати льотний склад, що пілотує проблемні авіалайнери, щодо недоліків у системі MCAS, яку пов'язали з обома катастрофами, нібито для того, щоб не проводити для них додаткові тренування, які обійшлися б у чималу суму.

Розгляд позову почнеться у Чикаго, 21 жовтня 2019 року. У самій Boeing подачу позову поки що ніяк не прокоментували.

Нагадаємо, пасажирський літак Boeing 737 індонезійської авіакомпанії Lion Air зазнав аварії в Яванському морі через 13 хвилин після зльоту з аеропорту Джакарти. На борту знаходилися 188 осіб, серед яких 181 пасажир, двоє пілотів і шість бортпровідників, ніхто з них не вижив. Причинами падіння назвали проблеми у системі керування, що виникли після зльоту.

10 березня в Ефіопії зазнав катастрофи авіалайнер компанії Ethiopian Airlines. Boeing 737 MAX 8 рейсу ET 302 вилетів з аеропорту Боле в столиці Ефіопії Аддіс-Абеба в столиці Кенії Найробі. Через кілька хвилин після зльоту літак зник з радарів. В 8:44 за місцевим часом Boeing впав в 62 км від Аддіс-Абеби, в районі міста Бішофту. Трекер Flightradar24 називає можливою причиною аварії проблеми, що виникли відразу після вильоту літака з аеропорту.

На борту літака перебували громадяни 33 держав - 149 пасажирів і вісім членів екіпажу. Українців серед загиблих немає.

Рішення про тимчасову заборону польотів Boeing 737 MAX були прийняті в Євросоюзі, Канаді, Україні, Австралії, Китаї, Сінгапурі, Ефіопії, Південної Кореї, а також авіаперевізниками Aeromexico, Cayman Airways, Comair і Aerolíneas Argentinas.

Федеральне управління цивільної авіації США не збиралося закривати повітряний простір для літаків цього типу, проте президент Дональд Трамп розпорядився заборонити польоти Boeing 737 MAX над територією країни.

5 травня стало відомо, що американська авіабудівна корпорація Boeing ще за рік до першої авіакатастрофи за участю авіалайнера 737 Max знала про проблеми з датчиками, проте приховувала цю інформацію від громадськості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі