Державний секретар США Майк Помпео став рушійною силою у рішенні президента країни Дональда Трампа ліквідувати командувача спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану Касема Сулеймані. Телеканал CNN пише, що цей крок продемонстрував статус Помпео як найвпливовішого чиновника з питань національної безпеки в адміністрації Трампа.
Кілька джерел телеканалу повідомили, що Помпео протягом всієї своєї кар'єри вважав, що Іран стоїть в основі всіх проблем на Близькому Сході. Помпео зосередився на Сулеймані, як "натхненнику терору" в усьому регіоні, спонсорованого з Тегерана.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військові бази зазнали ракетного обстрілу.
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Міністр оборони США Марк Еспер заявив у вівторок, 7 січня, що США не прагнуть до війни з Іраном, але "готові її закінчити". Він також сказав, що США не виводять війська з Іраку після того, як у вихідні парламент Іраку проголосував за виведення американських військ.
В ніч на 8 січня Іран завдав нових ударів. По військових об'єктах США в Іраку було випущено понад 10 балістичних ракет.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".