Рік Гейтс, який був заступником екс-глави передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Пола Манафорта, контактував із колишнім російським розвідником Костянтином Килимником в ході президентської кампанії в 2016 році, повідомляє Reuters.
Про це йдеться в документі про винесення вироку колишньому адвокату у справі Юлії Тимошенко Олександру Ван дер Зваану, суд над яким має відбутися 3 квітня. На початку року він визнав, що брехав ФБР щодо своєї співпраці з Гейтсом і колишнім офіцером розвідки.
Зв'язок між партнером Манафорта і колишнім офіцером російської розвідки, позначеним в документі тільки як "Особа А", має велике значення, оскільки кримінальні звинувачення, раніше висунуті проти Гейтса і Манафорта, стосуються тільки їх лобістської роботи на користь уряду України до президентських виборів 2016 року в США.
У документі прокурори заявили, що Гейтс і Ван дер Зваан контактували з колишнім російським розвідником, який також працював в лобістській фірмі Манафорта в Україні у вересні і жовтні 2016 року. Президентські вибори в США пройшли в листопаді.
Стверджується також, що Ван дер Зваан на допиті у Мюллера визнав, що знав про зв'язок з росіянами, тому що Гейтс розповів йому про це.
Опис "Особи А" в судових записах, як зазначає інформагентство, відповідає опису Костянтину Килимнику, українцю, який працював на Манафорта, і який у минулому заперечував свій зв'язок із російськими спецслужбами.
"Той факт, що чиновник, який відігравав важливу роль в кампанії Трампа поряд з Манафором, мав справу з людиною, яка, як він знав, була пов'язана з російською розвідкою, - це дуже важливо, так само як і той факт, що Мюллер вирішив розкрити цю карту в цей час", - зазначив знайомий із розслідуванням Мюллера співрозмовник агентства.
Наприкінці лютого колишній заступник керівника передвиборчого штабу Трампа та помічник Пола Манафорта Рік Гейтс визнав себе винним у брехні слідчим та змові проти Сполучених Штатів. Він також заявив про готовність співпрацювати з командою спецпрокурора Роберта Мюллера щодо втручання Росії в президентські вибори в 2016.
Напередодні визнав себе винним у наданні слідчим неправдивих свідчень щодо своїх зв'язків з Ріком Гейтсом і адвокат Алекс ван дер Цваан, який також є зятем російського мільярдера і власника "Альфа-Груп" Германа Хана.
Наразі колишній главу виборчого штабу Дональда Трампа і політтехнолог Віктора Януковича Пол Манафорт відмовився визнати себе винним щодо обвинувачувального акту, який висунув проти нього спецпрокурор США Роберт Мюллер у справі про розслідування ймовірного втручання Росії у вибори в 2016 році. Його звинувачують у відмиванні коштів, шахрайстві, ухиленні від сплати податків, відсутності реєстрації політтехнолога як іноземного агента для лобіювання інтересів уряду екс-президента України Віктора Януковича, за що йому загрожує більше 300 років за гратами.
17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.
У рамках справи Мюллер викликав на допит генерального прокурора США Джеффа Сешнса. Він став першим з адміністрації Трампа, який давав свідчення в цій справі.
Про свою готовність під присягою свідчити заявив і сам президент Дональд Трамп.
Разом із тим, він неодноразово заявляв про відсутність будь-якої "змови" з Росією.