Помер засновник євро і нобелівський лауреат з економіки Роберт Манделл

Поділитися
Помер засновник євро і нобелівський лауреат з економіки Роберт Манделл
Манделл отримав Нобелівську премію за аналіз грошової і фіскальної політики в рамках різних режимів валютного курсу, а також аналіз оптимальних валютних зон.

Канадський економіст Роберт Манделл, як його називали, батько євро, помер на 88 році життя, передає Bloomberg.

Як повідомила агентству Софія Джонсон, помічниця директора програми економічних досліджень Колумбійського університету, де Манделл був почесним професором, економіст помер 4 квітня в Італії, в місті Тоскана, де проживав останні роки разом з родиною.

Роберт Манделл знаменитий тим, що обґрунтував можливість існування валюти, що об'єднує кілька різних країн.

Він народився в 1932 році в місті Кінгстон в Онтаріо, отримав ступінь бакалавра економіки в університеті Британської Колумбії у Ванкувері і ступінь магістра в Вашингтонському університеті Сіетла, а також докторський ступінь в MIT. Крім того, Манделл має диплом юриста Університету Ватерлоо, навчався в Лондонській школі економіки.

Починаючи з 60-х років ХХ століття Роберт Манделл підтримував ідею створення загальноєвропейського економічного і валютного союзів, також представив теоретичну основу для введення євро.

У 1999 році Манделл отримав Нобелівську премію в галузі економіки, яка стала результатом багаторічної роботи Манделла над створенням ідеальної моделі відкритої економіки для малих країн. Разом з Маркусом Флемінгом він створив теоретичну основу неолібералізму як економічної моделі, яка отримала назву «модель Манделла-Флемінга».

Також нещодавно повідомляли, що режисер Бертран Таверньє помер на 80-му році життя. Бертран Таверньє разом з Анджеєм Вайдою, Вімом Вендерсом, Педро Альмодоваром і іншими відомими режисерами вимагав звільнити з російської в'язниці Олега Сенцова.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі