Польська прокуратура починає розслідування щодо "Північного потоку"

Поділитися
Польська прокуратура починає розслідування щодо © nord-stream2.com
Прокурори з'ясують, чи було пошкодження газопроводу умисним актом.

Національна прокуратура Польщі розпочала розслідування за фактом пошкодження трубопроводів та витоку газу на дні Балтійського моря. Трубопроводи Nord Stream I та II були пошкоджені 26-28 вересня поблизу датського острова Борнхольм. Розслідування вестиметься за кількома напрямками. У ході розгляду прокурори з'ясують, зокрема, чи був теракт, а також чи вплинув витік на морське середовище, і якщо так, то яким чином, передає "Польське радіо".

Події сталися у водах виняткових економічних зон Швеції та Данії, але їх наслідки можуть поширюватись як на польське море, так і на прибережні райони.

У ході розслідування польські прокурори також пояснять, чи не пошкоджено підводний електричний кабель, що з'єднує Польщу та Швецію.

Для ініціювання вибухів, що призвели до витоків із газопроводу «Північний потік», могли бути використані сотні кілограмів вибухівки, наголосили уряди Данії та Швеції у листі до Ради Безпеки ООН.

Обидві країни висловили стурбованість наслідками розливів для морського середовища. Метан, який піднімається на поверхню води також збільшує викиди парникових газів. "Вплив клімату, ймовірно, буде дуже значним", - підкреслюється в документі, що цитується датським TV2.

У п'ятницю ввечері питання про можливу диверсію в Балтійському морі в районі Борнхольма мають розслідувати члени Радбезу, серед яких немає ні данських, ні шведських представників. Постійними членами є Китай, Франція, Великобританія, США та Росія, інші країни, в т.ч. Норвегія обирається терміном два роки. Зустріч була скликана на прохання Росії.

Данія не просила брати участь у обговореннях. Як підкреслив голова данської дипломатії Йєппе Кофод, «питання саботажу має міжнародний характер». "Це атака на європейську енергетичну інфраструктуру", - підкреслив він.

За інформацією служб безпеки Німеччини, "Північний потік-1" та "Північний потік-2" можуть уже ніколи не заробити після цих аварій. Фахівці стверджують, що якщо трубопроводи не відремонтувати швидко, у них потрапить багато солоної води, яка викличе корозію та унеможливить подальшу експлуатацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі