Польщу сколихнули масштабні протести проти заборони абортів

Відео
Поділитися
Польщу сколихнули масштабні протести проти заборони абортів © Соцмережі
У місті Пщина померла 30-річна жінка, яка виношувала плід із вадами розвитку. Законодавство країни не вважає це вагомою підставою для переривання вагітності.

У Польщі 6 листопада відбулися масштабні протести проти заборони на аборти у разі невиліковних вад плоду, підставою для виходу людей не вулиці стала смерть 30-річної породіллі у місті Пщина, пише «Польське радіо».

Акції «Жодної більше» (Ani jednej więcej) відбулися у Ґданську, Лодзі, Вроцлаві, Познані, Щеціні, Кєльцях, Ельблонґу, Пщині та інших містах.

У Варшаві протестувальники пройшли від Конституційного суду на алеї Шуха до будівлі МОЗ на вулиці Мьодова. Там маніфестація затрималася на хвилину мовчання, після чого прозвучала символічна хвилина крику.

Демонстранти скандували гасла «жодної більше», «її серце теж билося», «вона могла жити», «права жінок – права людини». На чолі маршу протестувальники несли банер «на ваших руках кров». На прохання родини померлої жінки, під час маршу не було партійної символіки.

Акції протесту відбудуться й сьогодні, за повідомленням поліції, вони проходять мирно, заворушень і затриманих немає.

Смерть у Пщині: наприкінці вересня до місцевої лікарні поступила жінка на 22-му тижні вагітності, в якої відішли навколоплідні води. Лікарі, котрі обстежували жінку, підтвердили відсутність вод та дефекти плоду, діагностовані раніше.

Лікарі вирішили зачекати, оскільки на момент обстеження серце плоду билося. Наступного дня плід помер, а після цього від септичного шоку померла й жінка. Після оприлюднення інформації у ЗМІ в країні спалахнули протести.

Право на аборт: за рішенням Конституційного суду Польщі від 22 жовтня 2020 року, легально перервати вагітність можна лише у двох випадках – якщо вагітність загрожує життю жінки або є результатом зґвалтування чи недозволеної дії (наприклад, інцесту).

Одночасно суд визнав неконституційною передумову, яка була вписана в «Законі про планування сім’ї, захист людського плоду та умови переривання вагітності» з 1993 року: що переривання вагітності дозволяється теж у випадку важкої генетичної вади плоду або невиліковної хвороби, яка загрожує його життю.

Тема абортів не нова у польській політиці. З 1993 року в країні діяв «абортаційний компроміс» між правими силами, які виступали за повну заборону абортів, та лівими, які відстоювали їх повну легалізацію. Були заборонені аборти за бажанням, натомість легально проводилися аборти за медичними показами, у випадках зґвалтування та інцесту.

Докладніше про те, куди може завести Польщу порушення «абортаційного компромісу», читайте у статті Олександра Шевченка «Зламаний компроміс» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі