Польща та Греція попросили Урсулу Фон дер Ляєн очолити створення спільного щита ППО. Вона погодилась

Поділитися
Польща та Греція попросили Урсулу Фон дер Ляєн очолити створення спільного щита ППО. Вона погодилась © Ursula von der Leyen/Twitter
Видання Bloomberg дізналось подробиці листа, надісланого президентці Єврокомісії.

Польський прем’єр Дональд Туск та його колега із Греції Кіріакос Міцотакіс у листі до президентки Єврокомісії Урсули Фон дер Ляєн закликали її очолити ініціативу зі створення спільного щита протиповітряної оборони, пише Bloomberg. Такий проєкт лідери пропонують фінансувати за рахунок ЄС.

У своєму дописі у соцмережі Х Фон дер Ляєн підтримала таку ідею. Вона також закликала підтримувати Україну у боротьбі проти РФ.

«Україна веде війну за свободу проти гніту. Україна бореться за наші цінності. Тож продовжуймо підтримувати Україну та одночасно зміцнюймо нашу оборону. Нам потрібно менше фрагментації та спільних проєктів, як щит протиповітряної оборони, запропонований Міцотакісом та Туском», – зазначила президентка Єврокомісії.

У Bloomberg додали, що обидва лідери також просять обговорити цю ініціативу на наступному саміті Євросоюзу, запланованому наприкінці червня. За даними видання, лист із таким проханням надіслали Фон дер Ляєн у четвер, 23 травня. При цьому його ще не опублікували.

За даними джерел видання, у листі Міцотакіс і Туск пропонують створити комплексну систему ППО, яка зможе захистити спільний повітряний простір ЄС від загроз, таких як літаки, ракети та безпілотники. На думку авторів листа, розробка та фінансування подібного проєкту на європейському рівні дасть чіткий сигнал про те, що Європа об’єднана і налаштована рішуче діяти в інтересах самооборони.

При цьому, у листі вказано, що Європейський щит протиповітряної оборони матиме значний мультиплікативний ефект. Зокрема, створення такої системи стане каталізатором подальшої модернізації оборонної та безпекової промисловості Європи, а також значно вищого рівня співпраці й спільних проєктів.

Раніше прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс запропонував створили європейський аналог «Залізного купола» – систему протиповітряної оборони, яка захищає Ізраїль. Водночас грецький міністр оборони Нікос Денідас визнав, що для розробки такої програми необхідний час. У цьому контексті він зазначив, що в бюджетній програмі Греції до 2030 року кошти на європейський аналог «Залізного купола» вже виділили кошти. 

Нагадаємо, речник МЗС Польщі Павел Вронський, коментуючи слова українського президента Володимира Зеленського і міністра закордонних справ Дмитра Кулеби про можливість задіяння ППО Польщі до збиття російських ракет над територією нашої держави заявив, що Варшава розглядає це питання. За його словами, розмови з цього приводу в Польщі виникли після того, як російська ракета у березні цього року порушила повітряний простір країни, перебуваючи в ньому 39 секунд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі