Польща побудувала 60-кілометровий паркан на кордоні з Білоруссю

Поділитися
Польща побудувала 60-кілометровий паркан на кордоні з Білоруссю © Міністерство оборони Польщі / Facebook
Будівництво огорожі продовжується. Його мета – ускладнити нелегальним мігрантам можливості перетину білорусько-польського кордону.

Польща намагається припинити спроби нелегальних мігрантів перейти кордон ЄС з боку Білорусі та будує загородження. На сьогоднішній день його протяжність досягла близько 60 км, повідомляє DW.

Будівельні роботи йдуть за планом і, як очікується, буде завершено до кінця червня, повідомила офіційний представник Польської прикордонної охорони у суботу, 7 травня.

Протяжність польсько-білоруського кордону становить 418 кілометрів, у тому числі 186 кілометрів проходять суші.

Наприкінці літа та восени минулого року ситуація там загострилася. Тисячі мігрантів, які прибули до Білорусі із кризових регіонів, намагалися нелегально потрапити до Європейського Союзу. ЄС звинувачує білоруського правителя Олександра Лукашенка в тому, що вінорганізував доставку мігрантів до зовнішнього кордону ЄС, щоб у такий спосіб чинити тиск на Захід.

З настанням потепління останніми тижнями кількість спроб незаконного перетину польсько-білоруського кордону знову зросла. За даними прикордонників, лише минулої п'ятниці перейти її з Білорусі намагалися 76 людей.

Наприкінці серпня 2021 року польські прикордонники вже звели на сухопутних ділянках кордону тимчасове загородження з колючого дроту заввишки близько 2,5 метра, щоб утруднити мігрантам його перетин. Наприкінці січня воно було замінено стаціонарним бар'єром висотою 5,5 метра, оснащеним датчиками руху та камерами спостереження. Бюджет, виділений на реалізацію цього проекту, становить 366 млн євро.

Свого часу Муаммар Каддафі погрожував Європі, що може пустити туди потік мігрантів, і тоді Європа перетвориться на Африку. Схоже, східноєвропейський ідейний наступник африканського диктатора Олександр Лукашенко вирішив втілити цей план у життя.

Міграційна війна самопроголошеного президента Білорусі проти Литви та Польщі продовжується ще з літа минулого року, коли на кордони цих країн почали зганяти нелегальних мігрантів із країн Близького Сходу. Однак тоді це були досі локальні, хоч і досить сильні спалахи напруги на окремих ділянках кордону. Восени ж криза набула ознак гуманітарної катастрофи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі