Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна однозначно підтримує заборону в’їзду росіянами на територію Євросоюзу, передає RMF24. За його словами, виключенням можуть стати лише гуманітарні візи.
«Ми вже сьогодні переконалися, що потрібно не просто уникати надмірної кількості поїздок з Росії, а їх треба просто звести до мінімуму… Ми живемо у воєнний час, це надзвичайна ситуація, коли йде війна на нашому східному кордоні, і тому російський агресор має відчути наслідки», – заявив Моравецький.
Він додав, що гуманітарні візи та візи для тих, хто серйозно виступає проти режиму Путіна, все ще можуть видаватись.
«Але я не можу уявити таку ситуацію, що в Україні йде війна, чиняться жорстокі злочини російської армії – адже все це робиться зі згоди, відома і навіть підбурювання з боку Кремля. Тим часом громадяни Росії можуть в'їжджати в ЄС, як ні в чому не бувало. На грецьких пляжах ми бачимо, як веселиться сім'я прессекретаря (речника Кремля Дмітрія Пєскова – ред.). Прикладів багато. Це щось глибоко недоречне, тому Польща намагається вказати нашим європейським партнерам, що ця ситуація є недоречною», – сказав прем'єр-міністр.
31 серпня міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу вирішили повністю призупинити дію угоди про спрощення візового режиму з Росією. Це рішення кількома годинами раніше анонсував голова МЗС Угорщини Петер Сійярто. Він також розповів, що в Євросоюзі не дійшли одностайності у питанні загальної заборони на візи для громадян РФ.
Питання повної заборони на видачу віз росіянам обговорювалося вчора та сьогодні на неформальній зустрічі у Празі. Окремі країни виступали за повну заборону видавати громадянам РФ туристичні візи, щоб позбавити заможних громадян держави можливості відпочивати у звичних їм країнах, інші, зокрема Угорщина, висловлювалися проти. Інша пропозиція полягала в тому, щоб уповільнити процес видачі віз росіянам та зробити візи дорожчими.
Раніше східні країни Європейського Союзу, які межують з державою-агресором, пригрозили прийняти «національні заходи», щоб скоротити кількість росіян, які в’їжджають на їхню територію і в Шенгенську зону, якщо весь ЄС не домовиться про колективний підхід.