Зараз розслідування кібератаки триває, розповів прессекретар міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарін. Точних доказів причетності Росії на разі немає, проте нещодавня атака має дуже багато спільного з аналогічними, організованими підконтрольними Кремлю російськими хакерами.
"Польща вже довгі роки є об'єктом російської пропаганди. Упродовж останніх років такі атаки відбуваються дедалі частіше", - зазначив Жарін.
У своєму Twitter він уточнив, що об'єктом атаки став Інституту військових досліджень у Варшаві. Ця військова академія готує лідерів Збройних сил Польщі. Хакери розмістили на сайті академії листа нібито від імені ректора, в якому польських військових закликали "боротися з американською окупацією".
Про оприлюднення листа написали польські новинні портали, зокрема один, відомий поширенням дезінформації.
"Зміст листа відповідав головним нарративам, які російська пропаганда регулярно озвучує на адресу Польщі та США", - додав прессекретар.
Влада Польщі вважає, що мета атаки: посіяти інформаційний хаос, підірвати моральний дух польських солдатів і розпалити у суспільстві антиамериканські настрої.
Російські чиновники інцидент не коментують. Раніше Росія, попри численні докази, категорично заперечувала причетність до кампанії з дезінформації.
Нагадаємо, 25 квітня голова МЗС Канади Жан-Філіп Шампань і Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель виступили із заявою, в якій пообіцяли спільно боротися з розповсюдженням дезінформації про коронавірус.
Тим часом Росія не полишає спроб домогтися зняття санкцій, введених за агресію проти України, війну в Сирії і втручання в американські вибори 2016 року.
Прикриваючись необхідністю боротися з пандемією коронавірусу COVID-19, Москва 3 і 22 квітня намагалася внести у Генеральну асамблею ООН маніпулятивні резолюції. Україна заблокувала обидві. Київ підтримали Грузія, США, Велика Британія, ЄС та інші країни. Згодом було ухвалено резолюцію ГА ООН "Глобальна солідарність для боротьби з COVID-19".