У 35-ту річницю введення військового стану в Польщі міністр національної оборони Антоні Мацеревич сказав, що воєнний стан можна порівняти з першими роками радянської окупації Польщі.
"Війський стан слід розглядати як останню спробу комуністичної влади зламати хребет польському народу шляхом репресій, небачених в Європі з часів сталінізму. А наслідки воєнного стану в результаті зради частини опозиційних кіл відчуваються донині", - відзначив він.
Мацеревич підкреслив, що мова йде не про розжалування в рядові, а саме про позбавлення звання.
"Злочинці, відповідальні за збройні дії проти свого народу, не заслуговують того, щоб носити ці військові звання", - сказав Мачеревич.
Ярузельський, який помер у 2014 році, увійшов в історію тим, що оголосив у грудні 1981 року війський стан в країні для боротьби з опозиційним рухом "Солідарність" та його лідером Лехом Валенсою, майбутнім президентом Польщі. Два роки надзвичайного стану спричинили масові арешти опозиціонерів і загибель близько 100 чоловік.
У посткомуністичній Польщі неодноразово робилися спроби притягти Ярузельського до відповідальності за його дії, але всі вони закінчилися безрезультатно.
Чеслав Кіщак помер у 2015 році.