Польща порушила європейське законодавство – Вищий суд ЄС

Поділитися
Польща порушила європейське законодавство – Вищий суд ЄС
Єврокомісія подала до суду на Польщу після прийняття в 2017 році правил, які знижували пенсійний вік суддів нижчих інстанцій з 67 до 65 років для чоловіків і 60 років для жінок.

Вищий суд Європейського Союзу ухвалив, що Польща порушила європейський закон, намагаючись знизити пенсійний вік для суддів. Суд прийшов до висновку, що політика 2017 року щодо зниження пенсійного віку для суддів у Польщі була незаконною, повідомляє The Guardian.

На думку судової інстанції, таким чином країна давала надто багато повноважень виконавчої влади.

Згідно з повідомленням Вищого суду, рішення про примушення жінок-суддів до відставки на 5 років раніше, ніж чоловіків, порушує закон ЄС про рівність.

Варто підкреслити, що спірний закон був змінений Польщею ще в 2018 році, але влада так і не відновила на посаді суддів, які було відправлено на пенсію за законом 2017 року.

Спочатку закон знижував вік для прокурорів і суддів-чоловіків до 65 років, а для жінок – до 60 років. Обурення викликала і інше положення закону, яке уповноважив главу Мін'юсту Польщі робити винятки для деяких суддів, дозволяючи їм працювати після досягнення пенсійного віку.

Європейська комісія, яка ініціювала процес, привітала рішення суду. Також Комісія закликала польське уряд надати компенсацію тим суддям і прокурорам, які втратили роботу. Правда, представник ЄК Міна Андрєєва повідомила, що проблема може виникнути у відсутності механізму відшкодування, незважаючи на скасування закону".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі