Польща подала до Європейського суду скаргу щодо прийнятої в ЄС у квітні реформи авторського права. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ країни Конрад Шиманський, передає DW.
"Ми бачимо в її положеннях, які часто не є дуже чіткими, серйозну загрозу свободі слова, особливо свободі слова в інтернеті", - сказав він.
На його думку, результатом введення цієї реформи може стати "встановлення правил, подібних до превентивної цензури".
Польща була однією з шести країн-членів ЄС, які не підтримали реформу.
15 квітня Рада ЄС ухвалила нову директиву про захист авторського права в інтернеті. Правила зобов'язують такі онлайн-платформи, як YouTube, Facebook і Google News, укладати ліцензійні угоди з правовласниками: музикантами, журналістами, авторами і новинними видавцями, щоб отримати можливість використовувати їхні роботи онлайн.
Експерти вважають, що таке зобов'язання веде до того, що інтернет-платформи, наприклад YouTube і Instagram, будуть змушені створювати фільтри, що перешкоджають завантаженню на їхні сайти матеріалів, що порушують авторське право.
Критики реформи висловлювали побоювання, що нове законодавство може призвести до фільтрації контенту, що завантажується в інтернет. За їхніми словами, контроль з боку технологічних гігантів за контентом, який з'являється на їхніх ресурсах, суперечить основному принципу інтернету - вільному обміну інформацією.
Реформа викликала значну критику і протести. П'ять мільйонів інтернет-користувачів підписали петицію, щоб зупинити її.