Низка політиків і дипломатів з Румунії та Угорщини зробили резонансні заяви про війну Росії проти України. Зокрема, висловили впевненість у «перемозі РФ» та закликали Україну поступитися агресору територією.
Так, колишній міністр закордонних справ Румунії Андрей Марга стверджував, що нинішні кордони України є занадто великими.
«Скажу прямо, з усією відповідальністю. Україна перебуває у неприродних кордонах. Вона має поступитися територією. Угорщині – Закарпаття, Польщі – Галичину, Румунії – Буковину, а Росії – Донбас та Крим. Це території інших країн. Інакше буде конфлікт», - заявив він.
А керівник адміністрації уряду Угорщини Гергей Гуйяш намагався переконати партнерів по НАТО, що Росія «не загрожуватиме», якщо дозволити їй захопити Україну.
І критикував заяви Польщі та країн Балтії про те, що у разі програшу України російська загроза перекинеться на них.
«НАТО за жодних умов не можна дозволяти втягнути себе провокаціями у війну, і в такому разі РФ не загрожуватиме Альянсу», - цитує Гуйяша Magyar Hirlap.
Політик стверджував, що Росія та Україна перебувають у ситуації, з якої важко знайти вихід. Найкращим її вирішенням, заявив Гуйяш, стало б укладання мирної угоди, але «шанси на мир низькі».
За його словами, Росія зараз «має таку перевагу, що може оголосити перемогу практично будь-якої миті».
Гуйяш заявив, що Будапешт засуджує агресію, але не підтримує запровадження санкцій проти Росії, оскільки обмеження шкодять національній економіці. Політик також закликав Європу відновити торговельні зв'язки з Росією, але розкритикував залежність європейських країн від російського газу.
Виправдати агресію Росії намагався і колишній міністр закордонних справ Угорщини Геза Єсенський. Приводом для нападу він назвав «ставлення України до національних меншин». Тепер, за його словами, саме від дій Москви залежить завершення війни.
Поки українські військові продовжують звільняти країну від російської окупації, Росія активно закликає Україну повернутися за стіл переговорів про мир (наша країна призупинила свою участь, але не виходила повністю). З аналогічними закликами стали частіше виступати союзники РФ та агенти її впливу у світі.
Ще до початку повномасштабного вторгнення Росії експерти, які стежили за перебігом війни у Сирії, попереджали, що в певний час, зазнавши поразки на полі бою, РФ висуватиме «мирні ініціативи», щоб виграти час, перегрупувати війська, підвезти поповнення, боєприпаси та зброю.