Політика Ердогана може спровокувати у Туреччині громадянську війну - American Enterprise Institute

Поділитися
Політика Ердогана може спровокувати у Туреччині громадянську війну - American Enterprise Institute Реджеп Ердоган може втратити свою владу, якщо не почне вести більш осмислену політику © ok-turkey.com
Турецький лідер стрімко втрачає союзників як у самій Туреччині, так і за кордоном, стверджує західний аналітик.

Політика чинного президента Туреччини Реджепа Тайпа Ердогана може привести країну до громадянської війни, або до державного перевороту, вважає експерт аналітичного центру American Enterprise Institute Майкл Рубін. Причинами такої ситуації є нездатність Ердогана вирішувати проблеми курдського населення, зростаюча корупція та особиста параноя Ердогана, через яку від нього відвертається все більше його союзників.

Як зазначає оглядач, Ердоган втрачає владу, і намагається компенсувати це посиленням авторитарного тиску на суспільство. "Він кидає в тюрму політичних опонентів, захоплює газети направо і наліво, а в той же час - будує палаци під статть шаленому султану або честолюбному халіфу. Минулого тижня він в черговий раз пригрозился розпустити конституційний суд", - зазначає Рубін.

Одним з найбільш серйозних провалів автор вважає вступ Туреччини на шлях прямої конфронтації з курдами, який штовхає країну до безперспективної громадянської війни без шансів на перемогу, в якій курди зажадають фактичного відділення, натхненні прикладом своїх побратимів у Сирії і Іраку.

На його думку, недолуга політика Ердогана викликає все більше невдоволення у військових колах, а крім того - позбавляє його прихильників за кордоном. У разі спроби відсторонення Ердогана від влади, у США переворот засудять, однак за фактом виявлять готовність співпрацювати з новим режимом, особливо якщо він надасть чіткий план з відновлення в країні демократичних принципів.

Читайте також: Пам'ять людини може вміщати в 10 разів більше інформації, ніж вважалося раніше

Як вказує Рубін, в кінцевому підсумку, Ердоган може перетворитися на самотню, непоказну та дезорієнтовану політичну фігуру, повторивши долю Саддама Хуссейна. У даних обставинах не слід дивуватися, якщо Ердогана усунуть від влади за єгипетським сценарієм.

Раніше про втрату Реджепом Ердоганом своїх політичних позицій писало видання Time. На даний момент влада Туреччини і європейські лідери працюють над виробленням угоди, щоб впоратися з міграційним кризою, але в перспективі він може стати ще більш ізольованим політиком.

15 березня Реджеп Ердоган, коментуючи загрозу з боку курдських терористів, заявив, що необхідно розширити трактування терміна "тероризм" і визнавати терористами не тільки виконавців і натхненників актів терору, але і всіх, хто підтримує такі дії.

21 березня він також звинуватив країни ЄС у "лицемірстві" у курдському питання, заперечуючи наявність європейської підтримки у тривалій боротьбі Анкари проти бойовиків забороненої "Робочої партії Курдистану".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі