Politico: чотири висновки після парламентських виборів у Франції

Поділитися
Politico: чотири висновки після парламентських виборів у Франції Макрон отримав парламентську більшість і зруйновану недовірою політичну систему
Більшість Макрона, оновлений парламент та струс лівих.

У Франції пройшов другий тур парламентських виборів, який покав незаперечну перемогу партії президента Еммануеля Макрона. Разом з тим, парламентські вибори стали суттєвим показником функціонування політичної системи Франції. Видання Politico обрало головні підсумки парламентських виборів.

1. Макрон – не Брежнєв

Партія Марона "Вперед, Республіка" і його союзники Помірковані демократи отримали 350 місць у парламенті, чого вистачає для формування уряду та отримання переконливої більшості. Тим не менш, партії Макрона обіцяли близько 460 місць з 577 можливих, проте його партія в останній момент дещо погіршила свої показники.

Це убезпечить Францію від формування тотального домінування однієї партії у стилі СРСР, однак залишить за президентом простір для маневру.

Макрон продовжує вести переговори з традиційними партіями для отримання максимально широкої підтримки не тільки в парламенті, але й поза його межами. Широкий консенсус за ліберальні економічні реформи виб'є карти з рук позапарламентської опозиції.

2. Випробування явкою

Явка в другому турі виборів у 45% від виборців є найменшою з часів заснування П'ятої республіки 1958 року. Експерти відзначають різні причини такої низької явки, серед яких недовіра до новоствореної партії президента, втома від класичних партій і навіть хороша погода на день виборів.

Так чи інакше, президенту доведеться взяти на себе низький рівень довіри населення до уряду через низьку явку. Уряд Макрона вже запропонував виборчу реформу, що допоможе дати більш репрезентативний парламент і залучити виборців на дільниці.

3. Крах лівих

Соціалісти показали невеликий прогрес порівняно з соцопитуваннями за тиждень до виборів, однак 29 місць проти колишніх 295 досі підходить під слово "крах".

У той же час крайній лівий Жан-Люк Меланшон, з підтримкою в 19% на президентських виборах, зміг отримати пару десятків місць. Разом зі своїми союзниками з Партії комуністів, Меланшон зможе показати певний вплив крайніх лівих в країні.

4. Більше жінок, більше молоді, але менше досвіду

Макрону вдалося радикально змінити склад парламенту, не тільки в осіб, але і в статистиці. Середній вік депутата опустився на 10 років у порівнянні з минулим скликанням до 47 років. Близько 40% місць в парламенті зайняли жінки, а кількість людей без досвіду в політиці в новому парламенті є рекордом за десятиліття.

Читайте також: МВФ прогнозує Венесуелі інфляцію понад 2000%
МВС Франції в ніч на понеділок, 19 червня, опублікувало дані про результати другого туру парламентських виборів, згідно з якими партія президента країни Емманюель Макрона "Вперед, республіка" разом з союзниками вибороли абсолютну більшість в нижній палаті парламенту.

Детальніше про французькі парламентські вибори читайте у статті Надії Коваль "Парламентські вибори у Франції: на шляху до президентської більшості " у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі