Показові судилища стали візитною карткою режиму Путіна – RFERL

Поділитися
Показові судилища стали візитною карткою режиму Путіна – RFERL Путін з початку свого президентства почав влаштовувати судові вистави. Іллюстрація © Сайт президента России
Мета усіх судових вистав, які організовує Кремль, одна і та ж: довести росіянам, що влада повністю контролює реальність.

Актори змінюються, але сцена завжди та ж: оздоблена деревом зала засідань, строгий прокурор, суддя в чорній мантії і химерна залізна клітка для обвинуваченого, яку стереже охорона з кам'яним обличчям. А сам обвинувачений інколи поводиться сміливо, а інколи впадає у відчай.

Сценарій вистави змінюється, але завжди розвивається за одним шаблоном: очевидно безглузді обвинувачення оголошуються і обговорюються так, ніби вони дійсно мають щось спільне з реальністю. А потім оголошується вигаданий вирок, хоча всі знають його заздалегідь.

Це все лише "гра у вдавання", яка вже давно стала ритуалом легітимізації для режиму 3. Вона зламала життя дуже багатьом людям. Про це на сторінках Radio Free Europe Radio Liberty пише політичний оглядач Браян Вітмор.

Він додає, що такі судові вистави стали візитною карткою правління Путіна фактично з першого ж дня його президентства. Так режим розправився з академіками, такими як Ігор Сутягін, нафтовими багатіями, як Михайло Ходорковський і молодими дисидентами, такими як дівчата з гурту Pussy Riot чи антикорупційний активіст Олексій Навальний.

Крім того, Росія так розправилася над американським бізнесменом Едмондом Поупом, естонським офіцером Естоном Кохвером, українським кінорежисером Олегом Сенцовим і, звісно ж, над військовим пілотом Надією Савченко. Всі вони стали заручниками цієї "жорстокої зали кривих дзеркал". В 2013 році Сергій Магнітський став, мабуть, першим, хто загинув у цій судовій виставі. Але на відміну від видатного театрального мистецтва у Росії, судові шоу не підкоряються правилам нормальної реальності і логіки.

Приміром, Ходорковського звинуватили у крадіжці нафти у самого себе, Навального – у розтраті грошей без отримання доходів, а Сутягіна визнали винним у шпіонажі за "передачу державних таємниць" іноземним колегам, хоча насправді вся інформація буда взята з газет.

А цього місяця в Ростовській області оголосять вирок Надії Савченко, звинувачуючи її у вбивстві двох російських журналістів, хоча на момент їхньої загибелі її вже викрали проросійські бойовики. І кожен судовий спектакль має свою унікальну мету.

Розправа над Сутягіним, який став першою жертвою режиму Путіна, була потрібна, щоб послати сигнал про те, що спецслужби знову взяли все в країні в свої руки і щоб залякати вчених. Засудження Ходорковського було сфабриковане, щоб виставити Путіна як сміливого лідера, який не боїться олігархів і послати великому бізнесу попередження, щоб він не втручався в політику. Також російський президент так зміг збагатити свого друга Ігоря Сєчіна, який отримав відібрані у Ходорковського активи.

Справа Pussy Riot стала "духом часу" третього президентського терміну Путіна, який ознаменувався консерватизмом, який сподобався роботягам і бідним росіянам. Суд над Навальним був відповіддю на протести на Болотній площі проти фальсифікацій виборів.

Однак експерт Пітер Померанцев зазначає, що всередині сюрреалістичного центру нової Росії головною метою всіх розправ – від Суюягіна до Савченко, завжди вважали одне і те ж: показати, що Кремль повністю "контролює сценарій" і керує реальністю.

"Громадськість переконують, що Кремль може змінити реальність, якщо захоче, і назвати біле чорним і навпаки. І ніхто не зможе заперечити цьому", - вважає Померанцев.

Вітмор нагадує, що під час свого останнього слова Савченко показала суддям середній палець. На думку автора, це був цілком правильна відповідь на організовану проти неї виставу. Насправді, це була навіть єдина нормальна реакція.

Нагадаємо, прокурор просить для української льотчиці Надії Савченко 23 роки колонії загального режиму і 100 тисяч рублів штрафу. Раніше держзвинувачення визнало вину Надії Савченко у вбивстві журналістів ВГТРК доведеною. Крім цього, на думку звинувачення, доведена вина Савченко і в незаконному перетині українсько-російського кордону. Після стало відомо, що Савченко відмовилася від можливого обміну на російських військових Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, яких судять в Україні. Савченко також закликала суддю не затягувати з винесенням вироку.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі