Більшість кандидатів від Республіканської партії засуджують російське вторгнення в Сирію і обіцяють у разі перемоги протистояти агресивній політиці Кремля. Вони також закликають натиснути на Росію і змусити її відмовитися від вторгнення в Україну, а також ізолювати чи навіть уникати Путіна. Але лідер від республіканців у передвиборчій гонці мільярдер Дональд Трамп зайняв протилежну позицію.
Про це на сторінках Wall Street Journal пише Геральд Сейб, нагадуючи, що Трамп похвалив Росію за вторгнення в Сирію, заявляючи, що Москва "взяла на себе чорну роботу" усього світу, почавши боротися проти "Ісламської держави". Він визнав, що російська агресія проти України – це проблема, але при цьому додав, що це проблема Європи, а не США. За його словами, Німеччина повинна займатися питанням війни в Україні, а сам Трамп, ставши президентом, збирається зберігати "чудові відносини" з Путіним.
І це діаметрально протилежна позиція не лише до майже усіх кандидатів в президенти США від Республіканської партії, а й до думки виборців, які її підтримують.
Більшість республіканців-претендентів на Овальний кабінет обіцяють перекрити небо над Сирією і активніше підтримувати помірковані сили, які борються проти Башара Асада. Дехто навіть хоче докласти зусиль, щоб зробити війну в Сирію "американською". Приміром, сенатор Ліндсі Грехам закликала застосувати наземні війська США для боротьби з "Ісламською державою". А губернатор Огайо Джон Касіч запропонував створити нову "регіональну армію".
Інший кандидат в президенти США Бен Карсон хоче дати Україні не лише оборонне, а й наступальне озброєння, а в країни Балтії відправити кілька бригад американської армії, щоб унеможливити вторгнення Росії.
Брат екс-президент США Джеб Буш обіцяє посилити санкції проти Росії. Сенатор Тед Круз і губернатор Нью-Джерсі Кріс Крісті пропонують розширити систему ПРО в Європі, щоб захистити континент від Росії.
В цей же час, Дональд Трамп рухається в абсолютно протилежному напрямку. Він згоден змиритися із вторгненням Росії в Сирію, вважаючи, що Москва там воює проти терористів, попри всі повідомлення про бомбардування позицій опозиціонерів.
"Я дуже радий, якщо Росія хоче надавати чортів "Ісламській державі". Нехай роблять це", - каже Трамп, запевняючи, що сирійська авантюра нашкодить Москві.
"У нас 19 трильйонів національного боргу і ми хочемо погрузнути у Сирії при цьому?" - каже мільярдер.
Він також не підтримує перекриття повітряного простору над Сирією. При цьому Трамп обіцяє не просто говорити з Путіним, а й "мати добрі стосунки з ним". Стає очевидним, що погляди одіозного мільярдера суперечать думкам американців, прихильних до республіканців.
Як свідчать опитування, проведенні Wall Street Journal і СBS News, 20% прихильників республіканських сил вважають Росію гострою загрозою безпеці США, а ще 65% - вважають її довгостроковою загрозою.
Однак правда і те, що республіканці, як і демократи, почуваються втомленими після 14 років війни в Іраку і Афганістані. У будь-якому разі, перед виборами президента США варто чекати жорстких дебатів. І Путін стане головною темою для суперечок.
Раніше повідомлялося, що Трампа не турбує питання членства України в НАТО. Він також в черговий раз натякнув, що у разі обрання його президентом США перестануть бути лідером політичної підтримки України на міжнародній арені. Зокрема, Трамп не розуміє, чому США повинні брати на себе провідну роль у захисті України.
Але щодо ставлення до українців мільярдер також давай суперечливі коментарі. Раніше Трамп давав зрозуміти, що продовжить підтримувати Україну, якщо стане президентом.