У Відні поновилися переговори між Іраном і США, Великобританією, Китаєм, Німеччиною, Францією і Росією. Учасники переговорів встановили 30 червня поточного року кінцевою датою укладення остаточної угоди, яка не дозволить Тегерану створити ядерну зброю та пом'якшить санкції проти Ірану.
Вашингтон заявив, що має докази постачання Тегераном зброї повстанцям-хуситам в Ємені. Крім цього, США вимагають від Ірану пояснень щодо затриманих або зниклих в цій країні американських громадян. Проте даний аспект буде обговорюватися поза контекстом іранської ядерної програми.
"Ми піднімемо ці питання безпосередньо під час переговорів з Іраном, вимагатимемо їх звільнення, їх негайного повернення додому", - сказала прес-секретар Держдепартаменту Марі Харф.
Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеі і президент країни Хасан Рухані підкреслили, що санкції повинні бути зняті з Тегерана відразу ж після підписання остаточної угоди. Згідно з рамковою угодою, санкції з Ірану будуть зніматися поступово, по мірі виконання Тегераном умов щодо припинення ядерної програми.
Раніше повідомлялося про існування в США дев'яти лабораторій, які покликані блокувати ядерний прогрес Ірану.