П'ять трупів та сотні поранених - такий результат спроби мігрантів прорватися до іспанського північноафриканського анклаву Мелілья

Поділитися
П'ять трупів та сотні поранених - такий результат спроби мігрантів прорватися до іспанського північноафриканського анклаву Мелілья
Понад 2 тисячі африканських мігрантів намагалися прорватися до Мелільї з території Марокко.

П'ять африканців, які намагалися потрапити до Мелільї - іспанський анклав на середземноморському узбережжі Африки - загинули, а сотні мігрантів та поліцейських зазнали поранень, повідомляє AP NEWS.

Це сталося 24 червня внаслідок тисняви, що виникла серед людей, які прагнули подолати прикордонну огорожу, яка відокремлює територію Марокко від північноафриканського анклаву Іспанії.

Прорватися в Мелілью вдалося 133 мігрантам, що стало першим подібним масовим перетином кордону з того часу, як Іспанія та Марокко минулого місяця відновили дипломатичні відносини.
Представник іспанського уряду в Мелільї сказав, що перетнути кордон намагалися близько 2000 осіб, але багатьох вдалося зупинити поліцією Іспанії та марокканськими силами по обидва боки прикордонного паркану.

Міністерство внутрішніх справ Марокко у своїй заяві повідомило, що жертви сталися, коли люди намагалися перелізти через залізну огорожу. 5 мігрантів було вбито та 76 поранено, а 140 співробітників марокканських сил безпеки отримали поранення. Поранених було госпіталізовано.

Зі свого боку іспанська влада повідомила, що 49 гвардійців отримали незначні травми, а 57 мігрантам довелося надати медичну допомогу, троє з них перебувають у лікарні. Чотири поліцейські автомобіля були пошкоджені камінням, кинутим деякими мігрантами.

Ті, кому вдалося перетнути кордон, вирушили до місцевого центру для мігрантів, де влада оцінює їхній стан.

Іспанія має на середземноморському узбережжі Африки 2 анклави, міста Сеута та Мелілья. Мелілья відокремлена від Марокко 10-кілометровою демаркаційною стіною. Сеута також розташована на північному узбережжі Африки, прямо навпроти Гібралтару. Від Марокко її відокремлює прикордонний Сеутський мур.

Нагадаємо, у червні 2021 року невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна не заважатиме транзиту нелегальних мігрантів і наркотиків до Європи. Так він відповів країнам ЄС на санкції проти нього та його оточення, пов'язані із захопленням влади у 2020-му, придушенням протестів та терором неугодних. Спроби нелегалів перетнути баларусько-польський кордон не припиняються до цього дня, проте Польща встигла відгородитися від сусіда 120-кілометровим парканом. Його будівництво триває. Після завершення довжина огорожі повинна становити 187 км.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі