Північна Корея погрожує США припинити ядерні переговори і зняти мораторій на запуски ракет — AP

Поділитися
Північна Корея погрожує США припинити ядерні переговори і зняти мораторій на запуски ракет — AP © regnum.ru
Пхеньян не планує йти на компроміс або продовжувати переговори, якщо тільки США не вживе заходів у відповідь на вже зроблені кроки.

Північна Корея посилила тиск на Сполучені Штати, щоб вони пішли на компроміс в ядерних переговорах, попередивши у п'ятницю, що КНДР розглядає можливість завершення переговорів і скасування мораторію на випробування ракет після того, як Вашингтон втратив "золоту можливість" на саміті між лідерами двох країна, повідомляє Associated Press.

В КНДР прокоментували ситуацію після саміту 27-28 лютого між президентом Дональдом Трампом і північнокорейським лідером Кім Чен Ином, який був безрезультатним.

Нещодавні супутникові знімки також показали, що КНДР відновила стартовий майданчик для ракет дальнього радіусу дії.

"Дотримуватися цей мораторій чи ні - рішення нашого голови комісії по державних справах", - сказала в п'ятницю віце-міністр закордонних справ КНДР Чо Сон Хуей, використавши одну з посад Кіма, під час зустрічі з дипломатами та іноземними журналістами в Пхеньяні. "Він прийме рішення в короткі терміни".

Південна Корея, союзник США, прагне сприяти економічному і культурному взаємодії з Північною Кореєю, заявила, що ще дуже рано розуміти зміст коментарів Чо, але пообіцяла продовжити зусилля по відновленню діалогу.

Кім був глибоко розчарований нездатністю досягти якихось домовленостей на саміті в Ханої, сказала Чо, звинувативши США в тому, що вони занадто вимогливі і негнучкі.

Пхеньян не планує йти на компроміс або продовжувати переговори, якщо тільки США не вживе заходів у відповідь на вже зроблені кроки, включаючи мораторій на випробування, сказала Чо.

Північна Корея не проводила ядерних або ракетних випробувань з 28 листопада 2017 року, хоча скептики кажуть, що комуністична держава може дозволити собі зробити паузу, оскільки вона вже продемонструвала значний прогрес у досягненні своєї мети розробки ядерної зброї, яке могло б досягти материкової частини США.

Чо повторила позицію КНДР про те, що країна прагне лише скасувати санкції, спрямовані на цивільну економіку країни.

27 лютого в Ханої розпочався дводенний саміт США-КНДР на рівні глав держав. У перший день Трамп і Кім Чен Ин провели зустріч у форматі тет-а-тет. Президент США оцінив зустріч з лідером КНДР як "дуже добру". Мета саміту – подальший прогрес у виконанні домовленостей, досягнутих у ході саміту в Сінгапурі. У другий день стало відомо, що Трамп і Кім не домовилися щодо денуклеаризації Північної Кореї, проте Кім заявив, що запевнив Трампа, що хоче "позбавитися своєї ядерної програми".

Саміт США-КНДР завершили достроково, проте, за даними північнокорейських ЗМІ, Дональд Трамп і Кім Чен Ин встигли домовитися про нову зустріч.

2 березня стало відомо, що КНДР частково відновила раніше демонтований ракетний полігон у Сохе, який не використовувався з серпня 2018 року. На супутникових знімках, зроблених 2 березня, видно, що відновлювальні роботи йдуть на вертикальному випробувальному стенді двигуна та рейковій конструкції, призначеній для переміщення ракет на стартовому майданчику. Про проведення робіт на полігоні також повідомила південнокорейська розвідка.

Докладніше про саміт у Ханої читайте у матеріалі Наталії Бутирської "Високі ставки, низький результат" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі