Північна Корея заявила про те, що не відмовиться від ядерної зброї в односторонньому порядку, якщо Сполучені Штати Америки самі не усунуть ядерну загрозу зі свого боку, передає AP. У відповідній заяві йдеться про те, що США, зокрема, повинні скоротити свою військову присутність у Південній Кореї.
"Сполучені Штати повинні тепер визнати точне значення денуклеаризації Корейського півострова, і особливо, повинні вивчити географію", - йдеться в заяві.
В документі зазначено, що Корейський півострів включає як територію КНДР, так і Південної Кореї, де США розмістили "свою агресивну силу, включаючи ядерну зброю".
"Коли ми говоримо про повну денуклеаризацію Корейського півострова, це означає усунення всіх джерел ядерної загрози не тільки з півдня і півночі, але і з районів, що межують з Корейським півостровом", - йдеться в документі.
У заяві також йдеться про те, що КНДР може вимагати, щоб США вивели своїх військових з Південної Кореї або значно скоротили їх кількість.
Нагадаємо, 16 листопада віце-президент США Майк Пенс заявив, що зустріч президента США Дональда Трампа з північнокорейським лідером Кім Чен Ином відбудеться у 2019 році. Під час зустрічі американський президент буде наполягати на складанні конкретного плану дій Пхеньяну з денуклеаризації Корейського півострова.
12 червня в Сінгапурі відбулася історична зустріч президента США Дональда Трампа та лідера Північної Кореї Кім Чен Ина, за підсумками якої сторони підписали спільну декларацію про перезавантаження двосторонніх відносин і денуклеаризацію Корейського півострова. Крім того, США беруть на себе зобов'язання забезпечити безпеку КНДР. Тим не менш, санкції проти Кореї поки залишаються чинними.
Детальніше про саміт США та КНДР читайте в матеріалі Віктора Константинова "Сінгапурський саміт: історична віха чи тимчасовий перепочинок?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".