Це перші такі переговори, метою яких є покращити співпрацю між трьома країнами, наголошується в повідомленні. Перший раунд переговорів буде проходити в Міністерстві закордонних справ Південної Кореї, а участь у ньому візьмуть заступник Договірно-правового департаменту МЗС КНР Ма Сіньмінь, посол Японії з особливих доручень з арктичних питань Кадзуко Сіраісі і спецпредставник МЗС Південної Кореї в Арктиці Кім Чхан У.
"За допомогою переговорів на цей раз, ми сподіваємося, що Південна Корея, Японія і Китай створять основу, щоб прийти до співпраці з питання Арктики на тристоронній основі", - повідомив МЗС. "Ці три країни, також очікується, повинні будуть внести свій вклад для міжнародного співтовариства в рамках їх співробітництва в галузі наукових досліджень з питань Арктики", - підкреслюється в повідомленні.
Південна Корея, Японія і Китай створили раду з питання Арктики в якості спостерігачів в травні 2013 року, "у той час як конкуренція за зростаючі можливості і розвиток ресурсів в цьому регіоні загострюється".
Нагадаємо, що Росія продовжує нарощувати військову присутність в Арктиці і одночасно намагається переконати інший світ, що не прагне зробити Північний полюс новою зоною політичного і військового протистояння. Як пише Олексій Коваль у статті DT.UA ситуація навколо Арктики з кожним місяцем стає все гарячіше. Ще у 2001 р. Росія зробила першу спробу довести своє право на шельф за межами 200-мильної зони, але тоді Комісія ООН з меж континентального шельфу вважає непереконливими доводи росіян.
Нещодавно Росія з помпою оголосила, що її вченим в результаті декількох експедицій (остання завершилася у жовтні 2014-го) вдалося отримати нові дані про те, що підводні хребти Ломоносова і Менделєєва є продовженням російської континентальної окраїни (знаходиться між ними улоговину Підводників Росія також приписала собі). Крім того, згідно з повідомленням Міністерства природних ресурсів РФ, у заявку для ООН включений частково хребет Гаккеля. Таким чином, Росія висуває претензії на Північний полюс. Детальніше про це читайте у статті "Арктичний виклик Росії".